394 nomie dadelijk te voorzienopdat de kostkinderen bij elkander zonden blijven en niet werden gedissipeert 1). Klaarblijkelijk wilde de familie pressie nitoefenenom Paneel tot rector oeconomus benoemd te krijgen. De vergadering besloot even wel 2) de rectura en de oeconomie te vereenigen om zoodoende te voorkomen //de ongemakken ende swarigheden die men by experientie daerinne b.evonden beeft ende te bevreesen staet dat de ruine van de scliole naer sicli zonde trecken." Verder dat zal worden onderhandeld met Wilmerdonck die ongehuwd synde zyne moeje en zuster by zich zal nemen voor de oeco nomie. Twee dagen later werd Wilmerdonck benoemd tot rector en oeconomus op een traktement van 500 gld. van de stad, 200 gld. uit de schoolgelden, twee lasten turf, huis vesting in de school en de vruchtendie de oeconomie geeft. De regeling was nu als volgtDe rector Wilmerdonck onder wees de hoogste klasse, Isaak Gr uterus conrector de tweede, Michiel Carpentier de derdeAssuerus Reckius de vierde en Johannes Loosveldius de vijfde en de zesde met de tirones. JOHANNES WILMERDONCK (1634—1664). Omtrent de lotgevallen der school berichten ons liet Register ten Ra.de in de eerstvolgende 4 jaren niets. Alleen vernemen wijdat de catechisator Gerson Paneel in 1635 stiprf en ver vangen werd door zijn ambtgenoot Jacob Miggrodius. Als wij echter het boven vermelde album inzien, dan blijkt, dat bet aantal leerlingen na 1634 achteruitgaat Terwij lvau 16291634 het getal tusschen de 90 en 100 bedroeg, daalt het nu zoo dat er tusschen 1635 en 1640 gemiddeld slechts 75 aanwezig zijn. Wat de oorzaak van dien achteruitgang geweest is, kan eenigszins blijkenuit hetgeen wij lezen in Register ten Rade Register ten Rade 3 Mei 1534. 2) Register ten Rade 4 Mei 1634.

Archief | 1893 | | pagina 406