403 leiding aan onze school had genoten en in 1660 als primus der hoogste klasse gepromoveerd was. De rector Wilmerdonck moest in Augustus 1667 om zijn hooggaanden ouderdom ende swacheyt mitsgaders andere occu- patien zich van den dienst in toecomende excuseren ende ont ledigen. Curatoren bedanken hem voor zijn langdurigen en getrouwen dienst en komen met hem overeendat hij zoude behouden den titel van rector honorariuseens ofte tweemaal 's weeks in scliole comende ende daarvoor genieten tot een er- kentenisse van zijn goeden dienst dry hondert gulden jaarlijks zijn leven lang gedurende. Alleen persoonlijke consideraties kunnen curatoren tot een zoo bedenkelijke overeenkomst ge leid hebben. De opvolger van Wilmerdonck zou immers door zoodanig toezicht van een rector honorarius in een onhoudbare positie gebracht zijn. Op nader en particulier rapport van den heer Boreel werd goed gevonden de surrugatie van dat ampt ten respecte van het ordinaris rectorschap ende oeconomie van de .Latynscke schole opte houden totdat de resumptie hiervan soude wesen gedaen, opdat den heer Wilmerdonck nu indis- poost wesende alsdan syn afscheyt fatsoenlyck deze voorz. be trekking aengaende mochte nemen 1). Kort daarop overleed Wilmerdonck en 15 October 1667 werd in zijne plaats be noemd de conrector ISAAK HOORNBEECK (16 6 7 168 2). De praeceptor der 3de kl. Adrianus van den Heuvel kreeg de 2de klasse met den titel van conrector. Martin us Maar- tens werd benoemd tot praeceptor der 3de kl., zoodat in de positie van Henricüs de Clercq en Johannes d'Angrü geene h Register ten Rade 6 Augustus 1667. Wilmerdonck werd 16 Augus tus 1651 in plaats van Claude le Gros de St. Hilaire tot prof. in de wijsbegeerte aan de Illustre school benoemd. Hij was van 1658—1660 schependaarna tot zijn dood toe raad van Middelburg.

Archief | 1893 | | pagina 415