406 lingen het feit kunnen constateeren. De 3de klasse werd toe vertrouwd aan mr. Adrian us Bieman, zoon van den rector te Enkkuizenhebbende de vereischte bequaamheyt omme de Jonckheyt wel te kunnen instrueren d). Op 53-jarigen leeftijd overleed in November 1682 de rector Isaak Hoornbeek die in 1652 tot conrector en in 1667 tot rector benoemd volle dertig jaar de school gediend heeft. //Hij wert," zegt de la Rue, //in zijnen tijd geagt voor een zeer geleerd en geestrijk man.1' Jacob Willemsen, kiesheer van Middelburg, had bij gelegenheid van 's rectors 50sten ver jaardag een gedicht gemaaktdat te lezen staat in Zions Ziels banketten (de titel is op zichzelf reeds veel belovend) blz. 451. Daar poogt zijn //schorre lier'1'' den hemel lof te zingen dat dit pronkjuweel ter wereld werd gebracht. De Grieksche aloudheid (zoo zingt hij hem toe) staat staeg in uw ziel te pronken, Uw beek stroomt meer van geest als zelfs de Nyl of Ryn Waaruit Gy mildelyk het drooge brein begiet, Tot Gy na veel gezwoeg volwasse vrugten ziet. Dus heeft uw roem verdient in 't wit te zyn geschreven. Denk niet dat hier uw geest iet zy te hoog geprezen, NeenVaderneen uw hoofd vereischt nog grooter kroon Bepeereld door een geest van hooger gaaf en toon, Uw hoog zinrylc verstand praalt boven de Poëten Ook die nu op den troon van Neerland zijn gezeten. De waarheid isdat Hoornbeek eenige gedichten geschreven heeft op boeken, afbeeldingen, trouwen, sterven en dergelijke onderwerpen. Zijne geleerdheid heeft voor de wetenschap geene vruchten gedragen Het eenigewat men zeggen kan isdat men op het waarnemen van zijne betrekking geen aanmerking schijnt gehad te hebben. 1) Register ten Rade 11 Januari, 17 Mei 1681 en 15 Augustus 1682.

Archief | 1893 | | pagina 418