409 voorganger gehacl hadtoestond in consideratie van zijne goede diensten In 1686 bleek, dat curatoren er niet in geslaagd waren den rector tot zijn plicht te brengen want in de vergadering van Wet en Raad werd het volgende voorgebracht: //dat de deure van de Latinsche schole aan straat door ordre van den rector tegen reden en oud gebruik wert gesloten gehouden tot 's mor gens ten acht uyren en des namiddaghs ten 2 uyren sonder dat de kinderen voor die tyt in de schole cunnen comen en dat die eerder comen op de straat voor de deur in regen en wint moeten blyven tot dat de deure geopent oock mede dat de rector na behooren syn schole niet en soude waernemen maar somwylen soude absenteren en veelmaelen de gesette tyt aldaer niet verblyven maer vroeger afgaen en dat zyn E. de andere scholen noyt off selden en giugh besoucken of visiteren tot merkelyk nadeel van de scholen en ondienst van de jeught." Curatoren werd opgedragen te onderzoekenwat van het een en ander zij en die voorziening te doen en ordre stellen dat de deure van de schole als voor desen mach blyven geopent ende de kinderen daerinne cunnen gaan als zy comenalsmede dat de scholen behoorlyk werden waargenomen en gëvisiteerd Ingevolge van dit besluit kwamen curatoren 17 Januari 1687 in een buitengewone vergadering bijeen om te beramen 't gene tot de institutie en ordres moge belmoren. Aangaande de in stitutie werd geordonneerddat de rector en de andere prae- ceptoren bij geschrifte zullen opstellen en tot eerster gelegen- heyt aen haer overhandigen de methodus instituendidie elk in zyn classis gewoon is te observeren. Wat de ordres betrof, werden de navolgende punten opgesteld: 3) Register ten Rade l> December 1685. 3) Register ten Rade 30 November 1686. 3) Sedert verscheidene jaren had men een zomer- en een wintersemester. De beide promoties hadden plaats in April en October. De zomerwarmte en vooral de kermis werkten, zooals te denken valt, zeer nadeelig op het

Archief | 1893 | | pagina 421