411 ren tot welken eynde den rector in znlken geval tydelyk zal moeten adverteren. 9. De lessen in de respective scholen sullen beginnen des mor gens te acht- uyren ende des namiddags ten twee uuren beyde precystot welken ejmde so wel de deur aen de straat als van alle de scholen een quartier uurs te voren sullen moeten werden geopent. 10. In prima sal des voormiddags van 8 tot 10 en in alle d1 andere scholen van 8 tot 11 ende des namiddags in prima van 2 tot 4 ende. in allen d1 andere scholen van 2 tot 5 uuren gedoceert worden. 11. Den rector sal ten minsten eens ter maent alle de andere scholen moeten visiteren en sig by de respective praeceptores informeren na het gedrag van de kindren ende welstandt van de schoole omme door syn authoriteyt alles in behoorlyk gesag ende in goede ordre te houden ende so daer bevonden raogte werden dese ofte geene te hebben misdaen '1 selfde te corrige ren ofte in svn bysyn te doen corrigeren naer bevindt en ge- legenheyt van saacken 1). Deze punten werden daags daarna door Wet en Eaad goed gekeurd. Alleen wat betreft het visiteeren der scholen door den rectorwerd in plaats van eens ter maand vastgestelddat dit eens per week moest geschieden 2). Ook dit reglement Averkte niets uit. Het gebrek aan toe wijding en stiptheid bij den rector had hem het noodige prestige doen verliezen en werkte aanstekelijk op de praeceptoren. Het Avas vooral artikel 9 waartegen men bleef zondigen. In Januari 1689 werden de praeceptores door curatoren ernstelyk Notulen der curatoren 16841727. blz. n vv. 2) Register ten Rade 18 Januari 1687. Archief VIIC dl., 4de st. 30

Archief | 1893 | | pagina 423