414 jaren de Arasterdamsclie school bestuurd te hebben, had hij zich te 's-Hage gevestigd omnaar het heetde rest zijner dagen in otio literario door te brengen. Daar ontving hij in Juli de uitnoodiging van de Middelburgsche curatoren om over te komen en te onderhandelen over het vacante rectoraat. Surendonck. werd benoemd en hield 3 September in het audi torium van de koorkerk zijne inaugureele oratie. Den volgen den dag werd hij door curatoren in de school ingeleid en met eene deftige aanspraak in het Latijn aan de praeceptoren en leerlingen, in 't grootste auditorium te zamen gekomendoor den lieer pensionaris van der Helm in zijne functie geinstalleerd 1). PETRUS SURENDONCK (1691 1696) ïn de stellige hoopdat de vroegere luister der school onder den nieuwen rector spoedig zou terugkeerenwerd de stede lijke regeering al dadelijk bereid gevonden om het bouwvallige woonhuis en de verdere schoolgebouwen overeenkomstig liet verzoek van Surendonck te laten repareeren. De thesauriers maakten een bestek op en raamden de kosten op 375 pd. vlms 2250). De reparatie werd aangenomen 2), doch de kosten mochten de som van 2000 niet te boven gaan. Dadelijk werd de hand aan het werk geslagen en de verbouwing nog in den loop van hetzelfde jaar voltooid. In de notulen van Wet en Raad van 20 October lezen wij//De vergadering in bedencken gegeven zynde, dewyle de latinsche schole binnen dese stadt bysonderlyck werd gerepareerdverciert ende afgeset met water couleuren deselve behoorde te werden geschildert, waertoe eenige voorslagen zynde gehoortis naar deliberatie goedgevonden dat men deselve als van outs met dese stadts coleuren sal schilderen synde witrood ende geelgelyck aen alle gestichten ende gebouwen dese stadt aencomende werd Not. Cur. 3 September iógi. 3) Register ten Rade 11 Augustus 1691.

Archief | 1893 | | pagina 426