418 PAÜLUS SECURIUS (1696—1723). Op voorstel van curatoren werd Paulus Securius sedert 1684 praeceptor der 3de lclasse tot rector benoemd l) met voorbijgaan van den conrector Streinius. De vacatuur in de IIIde klasse werd voorloopig niet vervuld. De lessen worden door de prae- ceptoren waargenomen en het vrijvallende traktement onder hen verdeeld. 24 April 1697 werd door Wet en Baad gedelibereerd over de al of niet vervulling van genoemde betrekking. Bij deze gelegenheid werd gewezen op diverse disordres in de school //daardoor velen werden gedegousteert haare kinderen aldaar te doen leeren ende deselve daaromme elders coraen te besteeden." Curatoren werd opgedragen //alle abusen ende disordres te weeren, als nu daar in swang gaande." Tevens besloot men het vierde praeceptoraat af te schaffen en het kleine aantal leerlingen door drie meesters te laten onderwijzen //naar het exempel van vele andere florisante scholen, die zelfs maar bij twee praecep- toren werden bedient." Ook bij Heeren curatoren was in de laatste jaren de. ij ver verflaitwd. Zij hadden de kwijnende school 5 die nog maar een schaduw wasvan hetgeen zij vroeger was geweest en scherp toezicht hoog noodig hadaan haar lot overgelaten Wakker gemaakt door de opdracht van Wet en Baad, besloten zij 25 Juni 1696 //dat hier namaals de oude gewoonte, gelijkse iu voorgaande tijden heeft geweest en eenige jaaren achtergeblevenwederomme onderhouden mochte werden ende heeren curatoren alle maanden door den custos verzocht souden werden om Yrijdags in de schoole na de predicatie te komen en alle de classes besoeken en bijwonen het lesen van den catalogus en 1 veranderen der plaatsen van de discipelen, nadat vder syn neerstigheyt heeft in de voorgaande maandgetoont." Bij de eerstvolgende promotie in September hield de rector Securius zijne inaugureele oratie de Juventutis bona Institutione_ Register ten Rade 28 April 1696.

Archief | 1893 | | pagina 430