426 blijven, tenzij- de HH. cur. liet anders na bevind der saaken sullen ordineeren.1' Zooals wij reeds zagen, verliet Schrödeii de school in 1717. Twee personen werden ten zeerste aanbevolenPetrus Wes seling proponent uit Friesland en Wydhof uit Utrecht. Beiden liet men overkomen. //Bij het ingestelde onderzoek vonden cur. by deselve beyde te resideren een seer groote en meer als gemeene bequaamheijt om het conrectorschap alhier te bedienen soodanig dat zy in groote verlegenheyt waren aan wien zy de preferentie zouden geven. Eindelijk kozen zij Wesseling 1). Omtrent Wydhof gaven zij li. E. A. in bedenking //of het niet van den dienst van gem. schoolen voor het wel- wesen en luyster van de stad zoude wesen zig van denselven persoon en deze gunstige occasie te bedienen om daardoor soo het mogelijk is te weeg te brengen dat de ouders alhier int toekomende hare kinderen na geen andere plaatsen buyten dese stad om geinstrueert te werden mogen zenden en ook zelfs om kinderen van buyten herwaarts te locken.1'' Dit voorstel vond bij Wet en Baad een gunstig onthaal. Wesseling werd tot con rector benoemd en Wydhof aangeboden het praeceptorsckap in de 3de en 4de klasse op een traktement van 600 //mits dat de eerste praeceptorsplaatsdie zal komen te vaceren alsdan sal werden gemortificeert11 2). De illusie van de curatoren werd niet vervuldwant Wydhof maakte van liet aanbod geen gebruik. Dit was te meer jammer omdat het hoe langer hoe meer bleek, dat de praeceptor Han selaar voor zijne taak niet berekend was. Weinige maanden later, den 17 Mei kwamen curatoren in eene buitengewone vergadering bijeen om over een voorval onlangs voorgekomen te delibereeren //hetwelk en tgene daarover geresolveerd was, Wesseling geb. te Steinfurt 1692. v1uemoet17911793,Strodtman, Das Europa^ BootDe vita et scriptis Wesselingii, de la Rtje, Gelet terd Zeeland en Nagtglas Levensberichten van Zeeuwen. 3) Register ten Rade 30 October 1717.

Archief | 1893 | | pagina 438