429 vermits desselfs geavanceerde jaren daar omtrent vee] herstel kon werden tegemoet gesien, zulcx dat cur. genoodzaakt wier- den HEA. in bedencken te geven of men om liet verder verval der school voor te komen niet behoorde bedagt te zyn op de aanstelling zoowel van een ander rectorals conrector nadat den rector Securius op de honorabelste wyse onder genot zyn leven lang geduerende van zyn jaerlyx tractement van 800 gids. zou wesen gelicentieert en bedanktwanneer de stedelyke recognitie (300 gld.) bij den nieuw aan te stellen rector te betalen behoorde te worden geremitteert ter aanmoediging van een becjuaam persoon." Overeenkomstig dit voorstel werd besloten. Het eerst slaagde men in de vervulling van het conrectoraat. Op loffelijke getuigenissen werd 17 Juli benoemd op een traktement van 700 gulden Erederik Lode wijk Abresch, l) die tot nu toe te Utrecht onder Dukerus en Drakenborci-i had gestudeerd. Intusschen waren cur. met alle mogelyke sorg en neerstigheyt zoekende naar een man van geleerdheidkennis en bequaamheid om het rectorschap te komen bedienen. De bekwaamste, dien zij konden vinden, was de rector in den Briel ds. Kutger Ouwens, die 28 Augustus benoemd werd //met remis van de recognitie daartoe staande en op het ver hoogde traktement van 900 gulden boven en behalve de verdere douceurs en emolumenten'" 2). RUTGER OUWENS (1723 1725). Abresch werd 28 Augustus geïntroduceerdterwijl de in stallatie van den nieuwen rector eerst den 18 November kon geschieden, bij welke gelegenheid de curator P. Boddaert met eene nette aanspraek de discipulen heeft vermaend tot hun pligt en den nieuwen rector veel zegening in zijnen dienst heeft toe- Zie Nagtgi.as, Levensberichten van ZeeuwenI, blz. 3. '-) Register ten Rade 28 Augustus 1723.

Archief | 1893 | | pagina 441