431 Mauris, doe mede cut. hetzelfde verbod geschiedende, hy hadde aengenomen zig aen het bevel der HH. cur. te submitteren, gelyk hy ook nu het interdict door de bode ontfangende hadde verklaerd zig na hetzelfde te zullen gedragen. Ende alzo gem Treitel zig met verscheidene uitvluchten zogt te helpenhebben de HH. cur hem aengezegt, dat zy het gein interdict niet alleen waren vernieuwende maer ook bevelendedat hy diegene die hy sederd het interdict, door de bode gedaan, hadde aen genomen wederom zoude hebben te laten gaenen zig in alles aen dat interdict te onderwerpenals zynde gegrond op de verkregene auctoriteit van HEA., zo by andere resolutiën, als specialyk ook een van den 7 October 1673 (zie boven blz. 405); kunnende geensins geleden worden dat de jeugd door particu liere by scholen uit de publyke Lat. school, die met zo sware onkosten is opgerigt en nog word onderhouden, worde afge trokken, ende alzo het opzigt van de HH. cur. over desselfs bequaemheid onttrokkendaer 't nochtans in een welgediscipli- neerde stad een hoog noodig recjuisyt isdat de jeugdwaeruit mannen voor land en kerke verwagt werdenhare studie onder 't oog van de HH. cur. voortzette, en niet onbequaem na de academie werde gezondenwaer over het oordeel alleen aen de HH. cur. toekomt. //Alzo egter gem Treitel tot geen besluit konde komen om zig het interdict der HH. cur. verder te onderwerpen, ten zy hy ook de expresse order van HEA. onthnghebben de HIT. cur. hem ten overvloed agt dagen uitstel vergund om sig te beraden; waerna, indien hy zig niet mogt komen declareren het meergem interdict te zullen gehoorzamen, hebben de HH. cur. besloten deze zaek in 1 collegie van HEA. te brengen en met alle rigeur voort te zetten. //Doch is gem Treitel voor 't expireeren van de vergunde termijn aen den heere Bgmr. Veth komen bekendmaken, dat hy geresolveerd was zich het interdict der HH. cur. te onder werpen en dat hy ook ingevolge van derselver order die disci pelen die hy sedert de interdictiehem door de bode gedaen

Archief | 1893 | | pagina 443