433 HEA. De demissie werd verleend met beding, dat Ouwens zijn vertrek- moest uitstellen, totdat men van een ander be- quaem subject wederom ware voorsien. Gemeld bequaem subject meende men te vinden in den 26-jarigen conrector Abrescïi die 17 Eebruari benoemd werd. Tevens werd liet lioog tijd geacht om den praeceptor de Vlieger te ontslaan. FREDERIK LODEWIJK ABRESCH (1 6 2 5 164.1). Op het einde van Maart vertrok Ouwens j) nog voordat er een conrector en een praeceptor was benoemd. In April werd tot conrector aangesteld Johannes Christophorus Strucht- meier 3)conrector te Kuilenburg en tot praeceptor Oïto Oonradus Bröeeel, student in de theologie. 8 Mei had de installatie plaats van den nieuwen rector en den conrector. De praeceptor werd eerst 15 Juni geïntroduceerd. Bij gelegenheid van het 13 Juli gehouden examen aestivuni werd bepaalddat het maandelijksch onderzoek naar de vorde ringen der leerlingen, het zoogenaamde klein examen en de plaatsverandering in 't vervolg zou plaats hebben op den eersten Dinsdag der maandeen gebruikdat tot den huidigen dag voortbestaat. Een euvel, dat sinds lang keerschte, en waarop curatoren ook vroeger herhaaldelijk gewezen haddenscheen onuitroei- Ouwens was rector te Alkmaar tot 1735 waar hij insgelijks den bloei der school bevorderde. Van Alkmaar trok hij als rector naar's-IIage', waar hij in 17S0 overleed. Adr. Kluit noemt hem in zijne in 1769 alhier gehouden inaugureele oratie summum in hoe acvo juvetiiutis ducem. 2) Struchtmeier geb. 169S te Struchtrup in Lippe-Detmold, komt 17x6 te Harlingen om theologie te studeeren, wordt in 1724 conrector te Kui lenburg, 1725 te Middelburg, 1726 rector te Harlingen, later te Tiel, 1730 hoogleeraar te Harderwijk in historie, welsprekendheid en Grieksch. O. a. gaf hij uit Rudimmta Linguae Gracccacwaarvan in 180S Bergman een nieuwe uitgaaf bezorgde.

Archief | 1893 | | pagina 445