441 Toen in het begin van 1742 de conrector Reitz rector werd, schoof Gavel in diens plaats op en werd als praeceptor ver vangen door Walradtts Prijmers uit Steinfurt, een neef van Wesseling student in theologie en letteren. WILHELM OTTO REITZ (17 42—1 769), houdt zijne inaugureele oratie de instauraudo Linguae Graecae Studio den 25 September 1742. //Curatoren waren dien dag more solito tegen tien uuren in 't Lat. school verzochtalwaar voor hen de rector ontboden en gevraagd is of in gereedheit waare. Deeze dat bevestigende zyn de curatoren naar hun rang voorde rector en praeceptoren achter hen en voords de geheele school uit het Gymnasium getreeden naar het Audito rium (in de Koorkerk) alwaar de curatoren op stoelen op hun gewoone plaats gezeeten zyndezonder bufet voor zichde rector is opgetreedendie dicta oratione van elk der cur. by- zonder is begroet, waarop yder voords naar zyn huis is heen gegaan'" T). Omtrent zijne rede zegt de rector zelf 2) dat //hy daarover het oordeel aan de toenmalige toehoorderen wel wil en moet latendoch ook durft zeggen dat hy zich zelve redelijk Avel voldaan hebbe.'1 Iiij presenteert zich dus al dadelijk als een man, die een zeer levendig bewustzijn heeft van eigen voor treffelijkheid. Toen in September 1753 zijn zoon Ere de rik Tfceodoor op nauwelijks 13-jarigen leeftijd naar de academie gepromoveerd werd met de oratie de Gymnasio Medioburgensi kon de ijdele- vader niet nalaten tot zijn zoon o. a. vermaningen Acteboek blz. 16. Deze wijze van inauguratie is misschien nieuw. De lust tot dergelijk vertoon herleefde toen weer. Van dien tijd af werden ook de optochten bij de promotie weer gehouden gelijk vroeger, nadat zij eenigen tijd (onder Abresch alleen?) achterwege waren gebleven. L.-H.-K.- e?i Boekbeschouwer no. 12 blz. 102. 3) Ann. Schol. blz. 32.

Archief | 1893 | | pagina 453