442 ook deze te richtenDomesticaquod praefiscini dixerimfa- miliae nostrae exempla et aliquod Eeiziörnm in bonis artibns atque integris moribus nomen ob oculos tibi semper propone, mem or promissi coram tanta Spectabilium Yirorum corona hodie factifore scilicet nunquam ut studeas nostra degenerare domo. Nog stuitender is het, wanneer hij zijn smart over het verlies van zijn zevenjarig veelbelovend zoontje Maai?,ten bij gelegenheid van de in Februari 1743 gehouden promotie, in 40 dactylisclie hexameterslucht en dan in zijne notulen aanteekentdat hij dat epicedium voorgedragen heeft met groote aandoening der zeer aanzienlijke en talrijke toehoorderen 2). Deze schromelijke pedanterie en verwaandheid deden hem ook tegenover zijne collega's een houding aannemendie cura toren dadelijk bij het begin meenden tekeer te moeten gaan in het juiste besef, dat het een eerste plicht van een rector is naast zijn eigen gezag dat zijner praeceptoren te hand haven en te bevorderen Op ingebrachte klachten nl. //dat de conrector en praeceptor bij het examen door den rector wierden door inspraak belemmerd ter vermindering van derzelver behoor lijke achting zoo voor de curatoren als voor de studiosiis be- slooten dat de rector voortaan de heeren elk over hunne school het examen alleen zal laaten verrichten en voorts in alles elk aan eikanderen dat behoorlyk respect geeven dat hun yder in hun rang toekomt" 3). Ook wat het onderwijs betreft, deden curatoren den rector hunne macht gevoelen. Deze had kort na zijne benoeming een series pensorum sckolasticorum ingediend die inenkele punten afweek van het reglementmet verzoek dat die ver- 1) Bij deze promotie teekent de rector ook nog aan dat de gepromo veerden alle drie met hunne oraties groot genoegen gaven te meer dewijl het hun eigen opstel was. 2) Ann. Schol. blz. 35. Het vers zelf blz. 36 sq. 3) Acteboek, blz. 15.

Archief | 1893 | | pagina 454