4-50 kwaad een einde te makenzonder de praeceptoren geheel te berooven van de voordeelen, die zij van liet privaatonderwijs trokken, wijzigde men 1 van hoofdstuk IV als volgt//De schooltijd zal voortaan duren bij den rector l1^ uur, bij den conrector en praeceptor 2'/3 uur, te beginnen van 1 October tot 1 April om 9 uur en eindigen bij den rector ten half elf, bij de praeceptoren ten half twaalf. Van 1 April tot 1 October ten 8 uur te beginnen en te eindigen bij den rector om half tienbij de praeceptoren om half elf. Des namiddags zal de schooltijd zoo 1s zomers als 's winters beginnen ten half twee uren en eindigen bij den rector ten 3 uren en bij de praeceptoren om 4 uren." Na het eindigen van welken be paalden schooltijd zoo vóór, als na den middag bij alle drie de praeceptoren de school nog een half uur zal worden gecon tinueerd en zulks subintreeren voor de private collegiënwelke thans zullen worden afgeschaft met dien verstandedat van half November tot 1 Februari de school van den conrector en praeceptor des namiddags niet zal gecontinueerd worden, om de kortheid van dagen. Voor welke vermeerdering ieder der praeceptoren van de jongelingen, die in hunne school zijn, zal profiteeren 2 0 0 per maand boven en behalve het ordinare Miner valwaarin geene verandering wordt gemaakt zullende gedurende de vacantiën de betaling dezer f 2 0 0 per maand ophouden. Niettemin zullen de lieden van minder vermogen van de betaling dezer f 2 0 0 per maand kunnen geeximeerd zijn, desverzoekende. Behalven dit zal 't niemand geoorloofd zijn den discipelen 't zij aan de school't zij aan huis op enig ander uur onderwijs te geven dan ingeval van noodzakelijkheid, waarover de beoor deeling aau heeren curatoren staan zal. Zullende 1t aan de praeceptoren vrij staan in de vacantiën de jeugd afzonderlijk te onderwijzen." Zooals men uit 18 van het 3e hoofdstuk (bijlage D) ziet werd dit halve uurhet zoogenaamde collegiéuur besteed //tot nader explicatie van dien scliryverdie te voren in zulke classis

Archief | 1893 | | pagina 462