557 et Ruinam Patriae minantur. Op zijn verzoek werd door curatoren toegestaandat in plaats van Seneca tragicus en Floras wat meer van Cicero en Horatius zou worden gelezen. Dit was alweer een stap in de goede richting 1). Ten bewijze, dat men over Kist tevreden was stelden curatoren kort na het overlijden van den conrector emeritus en lector Prumers voor het vacante lectorschap op het daartoe staande traktement van 25 pd. Yls. aan hem te gevenwelk voorstel 2 Februari 1787 werd aangenomen. Den 5den September aanvaardde Kist zijne nieuwe betrekking met het houden eener rede//De Barbariae Tenebris per Graecos Romanosque Scriptores felieiter depulsis.1' In den zomer van 1788 overleed de conrector Knoop. Weijerhan, die tot nu toe zijne lessen had waarge nomen, werd in zijne plaats benoemd op het verhoogde salaris van f 750. G. W. Boot, praeceptor te Breda, kwam na de groote vacantie het praeceptoraat op zich nemendoch vertrok reeds 2 jaren later naar Zutphen. In October 1788 bedankte de rector voor zijne benoeming tot professor Historiarum et Literaturae te Franeker en werd dientengevolge benoemd tot professor Historiarum et Eloquentiae alhier. 10 Juni 1789 hield hij zijne oratie //de Yoluptate Animi ex veterum Auctorum Lectione capienda.11 Yoor het vacante praeceptoraat solliciteerden een paar studen ten in de letteren uit Leiden. Een hunner Christiaan Engel- cken liet men 27 Mei 1791 overkomen om zich te laten exami- neeren. De reetor liet hem in tegenwoordigheid van curatoren expliceeren NeposTerentius en een ode van Horatiusin het Grieksch bepaalde zich het examen tot het Nieuwe testament en de Tabula van Cebes. Het examen had een gunstigen uitslag. Op advies van Kist werd in plaats van Cellarii L. M. ingevoerd het kleine woordenboek van Scheller. De Gr. Rudimenta van Voss en Oudhof, benevens de Grammat ilea van Weller en de Syntaxis van Pos- selius werden vervangen door de Rudimenta van Struchtmkjjer door Scheidius uitgegeven. Acteboek Cur. bladz. 59-

Archief | 1893 | | pagina 469