4.58 Engelcken wercl benoemd en de Politici onder de curatoren namen op zich hem daags na het examen de gelegenheid te bezorgen //om den gerequireerden eed op de constitutie te doen 1).11 Het door de vacatuur vrijgevallen salaris over 10 maanden werd als altijd verdeeld onder den rector en conrectordie de lessen hadden waargenomen. De keuze van den praeceptor Engelcken was geen gelukkige. In den eersten tijd schijnt het nog al wel geweest te zijn Later echter kwamen ernstige klachten in //wegens verzuim van het schoolwerk en gedurige afwezigheid uit de school onder den bepaalden schooltijd.11 De oorzaak wasdat onze praeceptor meendedat men het bij het grondvesten der vrijheid niet zonder hem kon stellen. Gedu rende de woelige dagen van Eebruari 1795 schijnt hij zich nog al op den voorgrond geplaatst te hebben. Hij werd dan ook 10 Eebruari in eene burger vergadering in de Oostkerk gekozen als lid van het comité tot oprichting eener gewapende burgerwacht, {Nieuwe Nederl. jaarhoehenblz. 1137). Her haalde vermaningen hielpen niets. Tegen het einde van ge noemd jaar vertrok Engelcken zelfs uit de stad zonder toestem ming van curatoren. In antwoord op een dringende uitnoodi- ging om op zijn post terug te keeren met bedreigingdat er anders ontslag zou volgen verzocht hij ontslagen te worden met toekenning van zijn traktement tot 3 Eebruari 1796. Hoewel hij noch op een eervol ontslagnoch op het gevraagd salaris voldoende aanspraak hadwerd op voorstel van curatoren door de municipaliteit op zijn verzoek gunstig beschikt. De zaak kwam eigenlijk zeer gelegenomdat in de praeceptorsschool maar één leerling aanwezig wasdie een paar maanden later de school verliet. Het aantal leerlingen in alle klassen was in het begin Acteboek van Cur., blz. 6o. Deze eed was voorgeschreven bij resolutie der Staten van Zeeland van den 15 Mei 17SS tot handhaving van de Con stitutie der Hooge Regeering met het Erfstadhouderschap. Ontslag van dien eed werd verleend bij resolutie van de provisioneele representanten van het volk van Zeeland van den 23 Februari 1795.

Archief | 1893 | | pagina 470