460 vaak verwaarloosden. Geen wonder, dat de school schier geheel verliep Bij het examen in Juni 1796 waren er nog maar 12 leerlingen over, die alleen behoorden tot de 2 hoogste klas sen. De overige klassen hadden geen enkelen leerling. De conrector Weyerman alleen bleef' over. Op verzoek van curatoren nam hij de rectorsklasse bij de zijne. Men besloot hem tot rector voor te dragen ofzoo hij dit liever niet wenschte hem aan te bieden liet lectorschap aan de lllustre schoolzoo als dit door den rector Kist was bekleed met het daartoe staande honorarium. Weyer,man koos het laatste en hield 22 November zijne oratiepro Sermonis Latini inter Eruditos Usu communi. De revolutie van 1795 had ook het college van curatoren niet ontzien. 24 Augustus van het eerste jaar der Bataafsche vrijheid werden door de municipaliteit aangesteld de burgers Austen van der Palm L'Ange en Sonsbeek in de plaats van de burgers de Bruyn Haze Bomme Macquet en Schorem De ecclesiastici Krom, Andriessen en Heyman bleven hunne betrekkingen behouden. Op grond van zeer gunstige recommandatie van Kuhnke- nius aarzelde men niet het vacante rectoraat op te dragen aan CASPER JÖHAN WENCKEBACH (1796—1798). Wenckebach was toen praeceptor te Harderwijk, vroeger rector te Eraneker. Hij werd 19 September geïntroduceerd en 7 October hield hij zijne oratie: De eo, quod interest Eruditum inter et Sapientem. In de eerstvolgende curatorenvergadering werd de nieuwe rector gelukgewenscht //met zijne zoo ge lukkig en ten genoegen van curatoren gedaane oratiemaar liet aanbod om de redevoering te laten drukken meende hij om gewichtige redenen niet te kunnen accepteeren. Slechts twee jaar Avas Wenckebach aan de school verbonden. Het geringe aantal leerlingendat nog steeds daalde en in het begin van

Archief | 1893 | | pagina 472