1.61 het jaar 1798 nog slechts 9 bedroeg, werd onder den rector en conrector naar billijkheid verdeeld en de benoeming van een praeceptor onbepaald uitgesteld. In Juni 1798 werd Wencke bach benoemd tot eersten commissaris op het tweede bureau van den agent van nationale opvoeding. Hij legde zijne be trekking nog voor het begin der zomervacantie neder en ver trok naar den Haag. Andermaal moest de conrector het rectoraat waarnemen en daar het zich liet voorziendat men met het benoemen van een rector niet spoedig zou gereed komen werd reeds vooraf aan We veeman onder approbatie van den raad der gemeente geac cordeerd het traktement van den rector van 13 Augustus tot den dagwaarop de toekomstige rector in functie zal treden. He vreesdat het rectoraat lang zoude vacant blijvenwas daarop gegronddat de agent der nationale opvoeding Th. van Kooten de vroegere rectorde stedelijke regeering het recht betwistte een rector te benoemen. In verscheidene cou ranten ook in de Middelburgsche van 10 Mei en 2 Juni had hij laten adverteeren, dat de keuze van schoolbeambten voortaan uit eene. voordracht van 3 personen vanwege het schoolbestuur zou gedaan worden door genoemden agent. Curatoren wend den zich tot Wenckebach, die antwoordde, dat hem uit een gesprek met twee leden van liet intermediair uitvoerend bewind gebleken wasdat dit stuk alsnog in contestatie was en cura toren zich aangaande die zaak met eene missive moesten wenden tot genoemd bewind, aanzoek doende om eene stellige beslis sing in dezen. Alzoo geschiedde en 10 Januari 1799 besloot het uitvoerend bewind in conformiteit van de instructie van den Agent der Nationale opvoeding, den 21stcn December 11. bij het vertegenwoordigend Lichaam gearresteerddat de aanstelling van onderwijzers op de Latijnsche scholen moet geschieden door de plaatselijke besturen op voordracht van het stedelijk school bestuur, dat dus de aanstelling van den rector te Middelburg zal geschieden.als vroeger //zullende echter by deze aanstelling moeten in acht genomen wordendat niemand tot dezen post

Archief | 1893 | | pagina 473