4.62 worde voorgedragendan die voorzien is met een getuigschrift van civisme en goed zedelijk gedrag gedurende de laatste zes verloopen jarenmitsgaders een voldoend bewijs zijner bekwaam heid en geschiktheid tot dezen post." Inmiddels hadden curatoren naar een bekwaam man geïnfor meerd. Wenckebach en de Leidsche professoren Ltjzac en Siegenbeek hadden de gunstigste berichten gezonden omtrent den rector te Schiedam Zillesen en Jan ten Brink praeceptor te Harderwijk. Eerstgenoemde werd met algemeene stemmen gekozen. Nadat Zillesen op zijn vraag of het traktement steeds in kasgeld en niet in papier zou betaald worden en of men ook zeker wasdat de raad de keuze van curatoren wel zou bekrachtigengeruststellende verklaringen ontvangen hadver klaarde hij zich bereid en werd benoemd. WILLEM JAN ZILLESEN (1799 1809). Zillesen verliet tot groot leedwezen van zijne curatoren en leerlingen Schiedam en aanvaardde zijne betrekking alhier den 2laten April. Bij de eerstvolgende promotie 10 September liield hij zijne inaugureele oratieDe Theramene Cothurni Cognomine quam optimi Oivis Titulo digniore. Weldra bleek dat men in Zillesen een uitstekend rector gevonden had. De schooldie kort voor zijn optreden door slechts 9 leerlingen bezocht werd telde er een jaar later 20 en curatoren erkenden gaarne, dat de hernieuwde bloei grootendeels te danken was aan de bekwaamheid en den ijver van den rector. Toen Zil lesen in 1802 als rector te Haarlem benoemd werd, haastte men zich hem lüer te houden door hem te benoemen tot pro fessor Eloquentiae et Linguae Graecaeop het gewone salaris van 200. Den 20sten April had de inauguratie plaats. Toen in 1802 het aantal leerlingen tot 30 was geklommen verzochten rector en conrectordat wederom een praeceptor

Archief | 1893 | | pagina 474