469 een 6-jarig verblijf te Arnhem werd hij benoemd te Botterdam. Hoeveel men in hem verloren hadkan ook nog ten overvloede blijken uit een rapport van den inspecteur Wijnbeek, die ver klaarde //dat de Botterdamsclie scholen (onder den rector Zil- lesen) in de manier en de wijze van onderwijs onder de eerste en voortreffelijkste van ons land door hem gerangschikt wierden Den 20sten Juni 1809 aan het einde van den cursus legde Zil- lesen het rectoraat neder en zeide onder het houden van eene hartelijke aanspraak curatorenambtgenootenleerlingen en zijne vele vrienden vaarwel. Uit een viertalbestaande uit mr. d'ENGELBKONNEB,rector te Zaltbommel, P. II. Peerlkamp, rector te Dokkum, mr. G. Dornzeifeen praeceptor te Utrecht, en Weijting, rector te Kampen kozen curatoren den eerstgenoemde, die op hunne voordracht door burgemeester en wethouders 31 Maart 1809 benoemd en 14 Augustus geïntroduceerd werd. Zijne inwij dingsrede hield hij 22 November //de Emolumento cjuod provida Dei Cura ipsa bellorum Calamitate Artium Studiis offert 2)." Mr. ELIAS CAREL D'ENGELBRONNER (1809 1813). Het eerste optreden van d'Engelbronner maakte een uitste kenden indruk. Zijne oratie, die hij op eigen kosten had laten drukkendroeg hij na verkregen verlof op aan curatoren. Bij het aanbieden van 5 exemplaren richtte hij 6 Maart 1810 aan het college een schrijvenwaarin hij de verzekering geeftdat hij zijne plichten als rector met den meest mogelijken ijver zal waarnemen, overtuigd als hij was van het onberekenbare nut der klassieke opleiding. Het zijnzeide hijde studiën Zie ICan, Er asm. Gynmblz. 94. 2) Zie Not. Cuv. 1809 5 December.

Archief | 1893 | | pagina 481