475 In zijn antwoord hierop zegt de heer van Hulthem la proposition que vous faites de eonvertir l'Athenée en seminaire et en éeole de droit est peutêtre prématurée. II me paroit qu'on ne pent toucher a ces Etablisseinents érigés et surveillés avee tant de soin qu'avec precautionde crainte de détruire ce qu'on ne voudroit qu'améliorer." Voorts bericht hijdat hem door den graaf de Fontanes is opgedragen eerstdaags naar Middelburg te gaan om de school te onderzoeken. Op Woensdag 18 September verscheen de lieer van Hulthem om elf uur in het gebouw van liet Gymnasiumkort daarop ook de prefect baron de Ooninck. He heeren lieten zich in het gebouw en de scholen rondleiden en na over een en ander gesproken te hebben verlieten zij het gebouw na er ruim 2YS uur vertoefd te hebben te kennen gevendedat zij voorne mens waren om Vrijdag den 218teu tusschen 9 en 10 uren het onderwijs te komen bijwonen en de leerlingen te examineeren. He rector haastte zich om curatoren en collega's van dit voor nemen te verwittigen. Omtrent deze inspectie geeft het Acta- boek van curatoren het volgend relaas: //S' morgens ten 9 uuren waren de alstoen in loco zijnde heeren curatoren Hrijf- ho ut en de F re mee. y in het Illustre Gymnasium vergaderd om de heeren Rector Magnificus en Praefect op te wagten welke beide heeren al ras kwamen en door heeren cur., voorge gaan door den custos, de visitatie der onderscheidene scholen begonnen. S' Rectors school wordt de Eerste bezogtaldaar wordt (op vooraf bekomene expresse Last van den Heer van Hulthem) de Epistola ad Pisones of Ars Poëtica van Horatius dien morgen behandeld. He Jongelingen wierden in de Latijn- sche taal over onderscheidene zwaare plaatsen ondervraagd en antwoordden in dezelfde taal met veel vaardigheid, gelijk zijl. ook zeer geschikt uit het Latijn in het Nederduitscn overzet- teden. Ha ruim een half uur vertoevens betuigde de Heer Rector Magnificus zijn genoegen in de allerheusclite bewoor dingen en gaf tegen den nademiddag vacantie. Hetzelfde had ook plaats in de beide andere scholenalwaar Archief VIL0 dl., 4de st. 34

Archief | 1893 | | pagina 487