477 bekrompenheid van zijn budget hem noodzaakte hoe ongaarne ook eene reductie te brengen op de uitgaven voor het gymna sium. De kosten voor openbaar onderwijs alhier hadden on der het Hollandsche regime bedragen f 49 3 8terwijl op het budget voor het jaar 1811 daarvoor f 8000 waren uitgetrokken Het was dus volgens het beweren van den Maire onmogelijk de traktementen ten volle te betalen. Die van den conrector en den praeceptor werden niet noemenswaard besnoeid. Des- temeer was dit het geval met de inkomsten van den rector. Yolgens een in Januari 1812 overgelegden staat heeft hij in den loop van 1811 328 gulden minder ontvangen dan hem bij zijne aanstelling toegekend was. Daarbij kwamdat som mige ouders van kostkinderen zeer ongeregeld of niet betaalden dat hij tot. vrijkooping van den dienst als kustbeioaarder-Joanomer f 5 's maands en 2 gulden 12 stuivers maandelijks tot afkoo- ping van inkwartiering moest betalen en de uitbetaling der traktementen zoozeer vertraagd werddat van 1 Januari tot in Juni geen betaling was geschied. Bij wijze van tegemoet koming besloten curatoren met voorkennis en approbatie van den Maire dat van 1 April tot liet einde des jaars het minerval van 4 gulden 10 stuivers per kwartaal zou verhoogd worden t,ot 6 gulden. Deze maatregel heette tijdelijk te zijn daar curatoren waren onderricht, dat in het volgend jaar de trak tementen weer op den ouden voet zouden worden gebracht. De toestand bleef in 1812 even ellendig. Intussehen werd de school 22 Mei 1811 wederom geïn specteerd. Ditmaal was het de inspecteur de runiversité impé riale Francois Noël. Het onderzoek had een even gunstigen uitslag als ten vorigen male. Na 3/4 uur het onderwijs bij den rector te hebben bijgewoond sprak de inspecteur op sierlijke wijze rector en leerlingen toe in liet Latijnwaarbij hij zijne hoogste tevredenheid te kennen gaf over het gehoorde en be loofde aan den graaf de Fontanes het gunstigste verslag te zullen doen. In de praeceptorschoolwaar hij door van Deinse met eene korte maar zeer gepaste Latijnsche toespraak begroet

Archief | 1893 | | pagina 489