479 van van Hulthem duidelijk gebleken was, dat de inspecteurs hier uitsluitend met den rector confereerden en het college meer beschouwden als naast dan als boven de school geplaatst. Dit laatste bleek heel sterktoen van Hulthem in April ISIS den rector benoemde als zijn délégué en hem gelastte om alles in het werk te stellenhetwelk hij met concurrentie van HH. curatoren noodig zoude oordeelen niet alleen tot instandhouding maar ook tot verbetering, uitbreiding en bevordering van het openbaar onderwijs en goede studiën alhier ter stede Yan nu af woonde de rector de vergaderingen van curatoren steeds bij als vertegenwoordiger van het staatstoezicht. Werd nu het gezag van curatoren aan den eenen kant verminderdhun taak als commissie van toezicht werd meer uitgebreid, doordat hun het oppertoezicht ook over het Athenaeum werd opgedragen met den nieuwen titel van Curateurs chargés de VInspection et de la Surveillance de V Institution Publicjue et du Gymnase Illustre de Middelbourg. De nieuwe positie, waarin de rector geplaatst was, gaf dezen aanleiding om zich in zijn eerste officieele missive van S Mei aan curatoren o. a. aldus uit te laten//Paurai soin de faire a monsieur le Recteur de l'Acad. de Bruxelles un Rapport détaillé, des travaux et des peines infinies de la pa tience inébranlable et du zèle soutenuque vous avez montré non seulement dans la circonstance présente mais que vous avez fait éclater du moment oii le changement des relations politiques Yous imposoit le devoir de faire reconnaitre Yos Établissements par Son Excell. le Grand Maitre de TUniv. Imp. Si je n'etois que délégué je vous recommenderois la pcrsé- vérance dans ces mèmes sentiments et je vous engagerois d'exhorter les Instituteurs de Yotre Gymn. et d'exiger des Elèves qu'a la prochaine Arrivée de Monsieur ITnspecteur de Leempoul ils se montrent- dignes des Éloges que Monsieur le Rccteur van Hulthem et Monsieur Tlnspecteur Noel leur Akteboek cur. 24 April 1S12.

Archief | 1893 | | pagina 491