480 ont si liberalement et iterativement donnés. Une seul invita tion nPest indispensablement iraposée, celle de vous prier a vouloir dans votre première seance faire sentir trés clairement aux élèves du Gymnase Illustre qu'il est ess entitlement de leur interêt personnel de montrer a Monsieur Plnspecteur tout le respect du a son rang et a ses mérites. Si Monsieur le Recteur van Htjlthem avoit choisi un autre que moi pour le représenter il seroit temps de prendre mainte- nant congé de Vousmais heureusement en deposant jusqua nouvel ordre la quaiité de Délégué j'ai 1" a vantage de reprendre celle de Recteur de Vos Ecoles, quaiité qui me reproduit le bonheur de recevoir vos ordres, ordres auxquels je me sou- mettrai toujours avec le plus grand EmpressementOui Messieurs, les Curateurs! je me fais gloire d'obeïr a des Superieurs distinguésSageséelairéstels que vous ne cesserez jamais de Vous montrer." Mij dunkt, een man, die met zooveel genoegen van zijn iiooge positie afdaalt tot de rol van onderdanigen dienaar was juist iemand voor dien tijd, waarin door alle superieuren ontzag en onderdanigheid als de hoogste aller deugden werden voorgesteld. D'Engelbronner viel dan ook bij de nieuwe autoriteiten zoozeer in den smaakdat hij in den zomer van 1812 bij koninklijk besluitgeteekend te Vitepsk 31 Julibe noemd werd tot Procureur Imperial pres le Tribunal de première instance te Goes. Deze benoeming noodzaakte hem in September zijn ontslag als rector aan te vragen met kennisgevingdat hij denkelijk in November zijn eed zou doen en tot het einde van het jaar met zooveel mogelijke assiduiteit de school zoude blijven waarnemen. l) De délégué werd, zooals blijkt uit eene missive van d'Engel- URONNEii uit Goes dd. io Aout 1813, telkens voor i jaar aangesteld. Hoofdzakelijk was het zijne taak met eene speciaal daartoe benoemde com missie de rekening van inkomsten en uitgaven van het Gymnasium en Athenaeum op te maken.

Archief | 1893 | | pagina 492