497 ontslagen en opgevolgd door den doctorandus Hendrik Polman Kr use man. Kruseman had zijne benoeming te danken aan de allergunstigste inlichtingendoor de Leidsche professoren ver strekt, betreffende zijn aanleg, kunde en karakter. Zoo kwam hetdat de goede gang van zaken op de school door deze ver andering ongestoord bleef. Kruseman werd 23 December 1833 geïnstalleerd en hield 7 Mei 1834 zijne inaugureele oratie //De Vita Epicharmi et de Comoedia Sicula." Zijn eerste verblijf hier duurde slechts twee jarenwant in het voorjaar van 1836 werd hij benoemd tot rector te Wageningen. Onder vleien.de be woordingen werd door cur. gunstig geadviseerd tot het verlee- nen van eervol ontslag tegen 1 April. Aangezien het getal der leerlingen slechts 20 bedroeg niet tegenstaande den gunstigen staat van het onderwijs en de inkomsten der docenten uit de schoolgelden gering waren werd op voorstel van curatoren besloten het praeceptoraat te laten vaceeren tot het einde van het jaar en liet vrijvallende salaris gelijkelijk te verdeelen onder den rector en den conrector die met het waarnemen der vacante betrekking werden belast. Onder de sollicitanten voor het praeceptoraat schenen P. Schel- tema doctorandus en dr A. A. Deenik de meest aanbevelens waardige. Daar de stemmen staakten moest het lot beslissen. P. Sci-ieltema x) kwam dientengevolge als de eerste op de voordracht en werd benoemd met ingang van 1 Januari 1837. Weldra bleek dat helaas de nieuwe praeceptor niet ferm genoeg was om zijnen leerlingen het noodige ontzag in te boezemen. Met des te meer leedwezen vernamen curatoren in hunne September- vergadering van 1839 dat de mandie de school sedert 10 jaren uitnemend bestuurd hadtot rector benoemd was te Rot terdam en voornemens was deze betrekking aan te nemen. De conrector Batenburg hoe verdienstelijk ook als onderwijzer kon als candidaat in de letteren niet in aanmerking komen. Ook had hij door ongelukkige huiselijke omstandigheden niet het Zie Nagtglas Levensberichten.

Archief | 1893 | | pagina 509