498 noodige prestige om den gewichtigen post met waardigheid te vervullen. Spoedig werd echter elke reden tot bezorgdheid weggenomentoen onder andere sollicitaties ook die van Reu- seman inkwam. Curatoren aarzelden dan ook niet hem in de- eerste plaats aan te bevelen als hebbende in zijne vroegere betrekking alhier overvloedige bewijzen gegeven van ijver kunde en bijzondere geschiktheid voor liet vak." De benoe ming geschiedde 31 October. Br. HENDRIK POLMAN KRUSEIAN. (1839 1 880). KrusemajSt aanvaardde het rectoraat 1 Januari 1840 en hield bij de eerstvolgende promotie zijne inaugurele oratie de Pythagora et de Pythagoraeis. Evenals zijn voorganger was hij van mee ning dat de eerste vereischte eener goede school was vol maakte discipline. Om deze te bereiken gedroeg hij zich naai de leuze van Schneitheb //Principiis obsta." Het ontbrak bij het optreden van den 28-jarigen rector zooals het zich laat denken bij de schooljeugd niet aan lust om te zien of hij ook wel goed zadelvast was. Welnuhet duurde niet lang, of men was daarvan ten volle overtuigd en het rectorale gezag was voorgoed gevestigd. Juist nu was dit van groote waardewant weldra moest men zich ook hier voegen naar de eischen des tijds en de Latijnsche school naar het voorbeeld van andere steden uitbreiden tot een eigenlijk gezegd gymnasium. Wel werd ook vroeger de benaming gym nasium af en toe gebezigdvooral in den Eranschen tijd is de titel steeds le Gymnase Illustre de la ville de Middelbourg, maar overigens heette de school zoowel officieel als in het da gelij kscli leven van 1574 af de Latijnsche school.

Archief | 1893 | | pagina 510