503 Bans,ontslagen als docent aan liet instituutbleef alleen werk zaam aan liet gymnasium. De 'geldelijke nadeelendie bij leed bewogen hem naar elders te solliciteeren en in 1854 te Groningen benoemd verliet hij deze stad. Cox had reeds een jaar te voren voor het gymnasium be dankt. Door dezen loop van zaken gebeurde hetdat het onderwijs in Pranscli, Duitsch en Engelsch definitief opgedra gen werd aan Bellingwout terwijl deze tevens na liet vertrek van Bann tijdelijk met dat in de wiskunde werd belast. In Juni 1855 deden curatoren het voorstel om een docent in de wiskunde en de beginselen der natuurwetenschappen te benoe men op een traktement van f 1000 zonder aandeel in de schoolgelden De behoefte toch aan onderwijs in laatstgenoemde vakken werd algemeen gevoeld niet alleen voor het gymnasium maar evenzeer voor de geneeskundige school en de particuliere inrichtingen De raad liet zich bereid vinden het voorstel aan te nemen. Dientengevolge werd 4 September benoemd Glib bert van IIennekeler Math, et Phil. Nat. Doet8 te Leiden om tegen 1 October zijn post te aanvaarden. De nieuw be noemde verzocht evenwel ecu maand uitstel met het oog op zijne promotiedie niet voor het einde van October kon plaats hebben. Daar van Hennekeler reeds verscheidene jaren laatstelijk aan het gymnasium te Leidengedoceerd had en zich door groote begaafdheid als onderwijzer had onderscheiden werd het vooruitzicht geopenddat het Middelburgscli gymna sium ook wat de wiskunde betreft met de beste gymnasicn zou kunnen wedijverenhetgeen ten opzichte der hoofdvakken sinds lang het geval was. Met recht had men kunnen verwachten, dat de inrichtingdie alom een goeden naam hadook hier vooral in den boezem der stedelijke regeering de wel verdiende waardeering zou vinden. Er was echter eene kleine minder heid in den raad, die zich geenszins tevreden toonde. In de eerste dagen van November veroorloofde zich een der raadsleden een allervinnigsten uitval tegen het gymnasium. Volgens zijn beweren werden de verordeningen geschonden en in strijd met

Archief | 1893 | | pagina 515