506 meendendat het onderwijs in de oude talen zeer geschikt aau één leeraar zou kunnen worden opgedragen. De meerderheid deelde evenwel die zienswijze niet. Zij betreurde het echter, dat indertijd de aanstelling van den heer Webeb. als leeraar in de wiskunde en de nieuwe talen slechts als tijdelijk had plaats gehad, waardoor herhaaldelijk werd teruggekomen op de vraagop welke wijze men in de inrichting der school eenige verandering zou kunnen brengen om daardoor de financieele bezwaren te verminderen. Zoodanige onzekerheid toch kon niet anders dan een ongunstigen invloed uitoefenen op het onderwijs. Een en ander leidde tot het besluit om curatoren te ver zoeken een nader voorstel aan den raad te willen doen omtrent eene definitieve regeling, beantwoordende aan de eischen der wetenschapdoch tevens lettende op de financieele krachten dei- gemeente. Daarbij zou het tevens een punt van overweging kunnen uitmakenof er soms termen bestonden om eene jaar- lijksche subsidie van liet rijk te vragen. Men gaf ook te ken nen dat menhoe ongaarne ookde voorkeur zou geven aan geheele opheffing der school boven het in het leven roepen eener alleszins gebrekkige inrichting waarbij de ouders niet de zekerheid zouden hebbendat hunne kinderen voldoende voor het onderwijs aan de hoogescholen zouden worden voor bereid. Yan deze beschouwingen werd aan het college van cur. kennis gegeven. Er schoot nu voorloopig niets anders over dan den rector met de waarneming van het conrectoraat te be lasten. Het leeraarspersoneel daalde alzoo tot tweezegge twee voor 16 leerlingendie over zes klassen waren verdeeld. In de eerste plaats wendden zich curatoren tot den inspecteur van het M. O. met de vraag of eenige verbinding mogelijk was tusschen de H. B. en het gymnasium en of het mogelijk was den eventueel te benoemen conrector op te dragen het directeurschap van de alhier nog op te richten burgeravond school. De inspecteur antwoordde op grond van het geheel verschillend karakter der scholen op beide vragen ontkennend.

Archief | 1893 | | pagina 518