508 beter aan den gang gehouden. Doch ook dit ging aanvankelijk niet zonder horten of stooten. Immers nog voordat de nieuwe cursus begon verloor liet gymnasium zijn docent voor de zoo genaamde bijvakken. Den lieer Weber werd op zijn verzoek wegens verandering van zijn werkkring aan de school van den hoofdonderwijzer van Slutjs, eervol ontslag verleend tegen 1 Augustus. In de vacatuur werd voorzien door de benoeming van twee leeraren aan de hoogere burgerschoolwaartoe dooi den minister vergunning was verleend, 1:1. J. Kniphuizen n.l. voor Nederlandsch en Fransch en J. J. Bellingwout voor het Engelsch. De conrector werd definitief belast met het Hoog- duitsch en, nadat hij zich op verzoek van curatoren daartoe bereid had verklaardvoorloopig ook met de wiskunde. In September had voor het laatst de openbare promotie en uitdeeling van prijzen plaats in de Engelsche kerk. Zoo werd dan eindelijk gebroken met het ellendige prijzenstelsel en tevens met eene vertooning die met hare prozaische en poëtische voordrachten in het Latijn hoe langer hoe meer een vrij komiek karakter had gekregen daar een groot gedeelte van de toe hoorders er geen syllabe van begreep. In de plaats van H. J. Kniphuizen, in Mei 1870 over leden werd eerst tijdelijk tot het einde van den cursus en daarna den 239ten Juli definitief benoemd de heer D. van Oost veen hulponderwijzer aan school C op de daartoe staande jaarwedde van 350. Na het overlijden van den leeraar J. J. Bellingwout werd 30 Augustus 1872 tot leeraar in het Engelsch benoemd de heer P. II. van Moerkerken leeraar aan de* hoogere burgerschool. Nadat de nieuwe wet op het hooger onderwijs in 1876 tot stand was gekomen en het bij koninklijk besluit vastgestelde leerplan verschenen washad in eene vergadering van cura toren, gehouden 26 Mei 1877, de eerste beraadslaging plaats over de reorganisatie van het gymnasium. Curatoren waren het met hun voorzitter jhr. mr. J. W. M. Schorer vol komen eensdat alles in het werk moest gesteld worden om een

Archief | 1893 | | pagina 520