509 volledig gymnasium te verkrijgen te meer daar Middelburg de eenige plaats in de provincie wasdie voor eene zoodanige inrichting in aanmerking kon komen. De kosten werden ge schat op f 16000. Daar deze som de financieele krachten der gemeente verre te boven gingzou men trachten eene subsidie van het rijk te krijgen van 10000 's jaars. "In Augustus werd op uitnoodiging van burgemeester en wethou ders namens den gemeenteraad een volledig uitgewerkt plan opgemaakt overeenkomstig de eischen van het nieuwe leerplan. Toen dit evenwel bij koninklijk besluit van 29 Juni 1878 door een ander vervangen werdmoest een nieuw plan worden ont worpen waarbij de jaarlijksche kosten op 20000 werden berekend. Met het begin van den nieuwen cursus was het getal der leerlingen gestegen tot 39 zoodat de benoeming van een derden docent in de oude talen dringend noodig was. Ten gevolge hiervan werd in December tijdelijk benoemd op eene jaarwedde van f 2000 de heer W. A. Lehman de Lehns- feld, doctorandus te Leiden, die na 1 Januari 1879 met het onderwijs in Latijn en Grieksch in.de 2e en 3e klasse werd belast. Daar het gebouw slechts 2 schoollokalen bevattewerd voor genoemde klassen tijdelijk een lokaal in het museum in gebruik genomen. In zijne zitting van den 5den Pebruari 1879 besloot de ge meenteraad met algemeene stemmen zich met de voordracht tot reorganisatie van het gymnasium te vereenigen onder voor waarde dat het rijk minstens de helft der zuivere onkosten zou vergoeden. Toen deze voorwaarde was vervuldgeschiedden 3 Juli de volgende benoemingen met ingang van 1 September als rector dr. II. Polman Kruseman jaarwedde f 3500 als conrector dr. J. G. Voegler 2500 als leeraar in de oude talen tijdelijk voor één jaar dr. W. A. Lehman de Lehns- feld 2200 als leeraar in de Engelsche taal de heer P. H. van Moerkerken f 700 als leeraar in de Pransche taal en in het jNederlandsch in een of meer der laagste klassen de heer

Archief | 1893 | | pagina 521