510 D. van Oostveen 1500 als leeraar in de oude talen en de Nederlandsclie taal- en letterkunde dr. B. Goedhart te Utrecht 2200in de geschiedenis en aardrijkskunde de keer B. H. S tering a Kuiper doctorandus te Utrecht f 2400 in de wiskunde en wiskundige aardrijkskunde dr. Th. Knot tenbelt leeraar te Delft, f 2000, in de hoogduitscke taal de keer P. G. de Lieede f 700 in de natuur- en sckei- kunde dr. J. J. Couvée f 400 in de natuurlijke kistorie de keer H. L. Gerth van Wijk f 350 voor de twee laatste klassen en 150 voor de twee hoogste, in de gymnastiek de keer P. B. Oost Lievense. Dr. Goedhart te Rotterdam benoemd, bedankte voor hier en in zijn plaats werd nog vóór het begin van den nieuwen cursus benoemd dr. G. Smit Si~ binga te Groningen. Het onderwijs in ket Hebreenwsck werd in October opgedragen aan de heer M. Zadoks alhier tegen eene bezoldiging van f 100. Daar de keer Oost Lievense de bij de wet vereisckte be voegdheid mistewerd hij vervangen door den keer G. Keijzer leeraar aan 's rijks hoogere burgerschool alkier. Inmiddels had de verbouwing der oude scholen plaats. De in 1726 gebouwde praeceptorschool was in 1842 afgebrokenzoodat uit den vroe- geren tijd twee lokalen één voor de rectorsckool en één voor de conrectorsckool over waren gebleven. Ook deze werden nu afgebroken en op dezelfde plaats verrees een nieuw gebouw, bevattende drie lokalen. Het woonhuis van den rector werd ontruimd en ten behoeve van ket gymnasium en voor conciërge woning verbouwd en ingericht. Gedurende de verbouwing werden voor de le en de drie hoogste klassen 2 vertrekken in het stadhuis afgestaan. In het begin van September was alles gereed en kon de cursus in het nieuw ingerichte gebouw geopend worden. Daags te voren had de eerste vergadering van leeraren plaats en de waardige rectordie nagenoeg 40 jaren met onver- moeiden ijver aan het hoofd der school gestaan had en door zijne rijke ervaring hoog boven ons allen verheven was, hield eene toespraakwaarin hij ons uiteenzette de beginselendie

Archief | 1893 | | pagina 522