51 2 Den 14deu Mei werd als leeraar in de oude talen tijdelijk benoemd dr. D. Gr. Jelgersma, welke benoeming tegen 1 September in eene definitieve werd veranderd. Dr. G. Smit Sibinga werd tegen denzelfden datum conrector en dr. Lehman de Lehnsfeld op verzoek eervol ontslagenwerd met liet begin van den nieuwen cursus opgevolgd door den lieer J. J. M. de Bokst Yerdoorn, candidaat in de klassieke letteren te Utrecht. Ook in het jaar 1881 hadden veranderingen in liet - personeel plaats. De heer Jelgeiisma werd met het einde van den cursus op zijn verzoek eervol ontslagen, eveneens de heer Steringa Ktjyper. In de plaats van den eerstgenoemde werd nog voor 1 September benoemd dr. P. H. Süringar, die evenwel gelijktijdig elders benoemdvoor hier bedankte. Ook was er weinig uitzicht om den heer Steringa Ktjyper spoedig te vervangendaar bevoegde leeraren in de geschiedenis en aardrijkskunde uiterst schaarsch waren. Yoorloopig nam de heer A. J. G. Paardekooper leeraar in de geschiedenis aan de hoogere burgerschool eenige uren waar, de overige werden over verschillende leeraren verdeeld. Toen men eenigen tijd na het vertrek van den heer Steringa Kuyper vernam, dat hij naar zijne vroegere betrekking weder zou willen solli- citeerenwanneer men aan de geschiedenis in plaats van aardrijks kunde eenig onderwijs in de oude talen wilde verbinden, werd deze schikking gemaakt en hadden wij het genoegen onzen vroegeren collega den 16den December benoemd te zien. Het onderwijs in de aardrijkskunde werd opgedragen aan den heer L. A. E. van der Ley, leeraar aan de rijkskweekschool alhier. Yerder werd het Nederlandschtot nu toe door den conrector onderwezengegeven aan den heer D. van Oostveen wiens salaris nu verhoogd werd tot 2000. 15 October 1882 werd als leeraar in het Engelsch tijdelijk aangesteld de heer G. Pattison nieuw benoemd leeraar aan de hoogere burgerschool in plaats van den heer van Moerkerken, die wegens zijne benoeming aan de hoogere burgerschool te Utrecht eervol ont slagen was. Met het begin van den cursus 18831884 werd

Archief | 1893 | | pagina 524