529 te weten wie absent is, of te laat komt, en behoorlijk aan- getekent worden. 13. Niemand sal, volgens de Interdictie van Haar Ed: Aclitb: vermogen de Latijnsche taal te doceren buijten de pu- blique school, en buiten opsicht van de Heeren Cnratores. ld. De Rectof sal goede opsicht houden, of alle de orders van de schooldie door de Heeren Curatoiesmet approbatie van de Haar EdAchtbgestelt. sijngeobserveert werden soo van de Praeceptoresals discipelsen indien iemand in gebreke blijftdenselven waarschouwenen tot sijn plicht ver manen en van alles goed rapport doen aan de Heeren Cura tores alle maanden, als sij de schooien visiteeren. 15. De Rector sal voor 't minste eemnaal 's weeks de mindere classes visiterenen letten of alles volgens den eijschorden telijk gedaan werd. 16. Denselven sal ook alle drie maanden, te weten in 't begin van Eebr., MeijAugusten Novemb door alle de classes aanseggen wanneer de discipels het minerval moeten brengen, en daarna sal hij "t selve ontvangen, en volgens order van de Heeren Curatores daertoe gesteltomdeelente wetendat van de 15 schelldie ij der discipel brengen sal, de Rector eerst 4 stuivvan de guldenen sulx 12 stuivvan de voor- seijde 3 guld. of van de 10 schell: 2 schell: voor hem sal aftrekken, en het resteerende gelijk met de andere Praeceptores deelenuijt de overige 5 schellmoeten de premia betaalt werdenen 't geen daarvan overschietgelijk omgedeelt werden. 17. Ook sal niemand, als de Rector, vermogen eenige kostkinderen te houden. TIJ. Raakende de Oouloesdagen. 1. Dies feriati sullen sijn alle Woensdag en Saturdag na de middaginsgelijks wanneer de Heeren Curatores sullen de schooien visiteeren, en wanneer het minerval moet gebracht werden. 2. De groote vacancie sal beginnen des somers in die weke.

Archief | 1893 | | pagina 541