530 wanneer de kermis ofte de j aarlij ksclie markt beginten duuren drie weken; en des winters in die weke wanneer de Kersdag geviert werd, en sal kwee weken duuren. 3. De kleijne vacantien sullen sijn, die weke van "t Paasch- en die van "t Pinxter-feest. 4. Bebalven de hier benoemde tijd sal niemand mogen sijn discipelen vroeg dimitterenof een halven dag vc.niam geven buiten kennis van de Heeren Curatoresofte de Rector. 5. Immediaat na 't gedaan Examen, alle half jaar,, sal men het advijs van de Heeren Curatores afvragen over de capaciteijt en bequaamheijt van de discipelen, insgelijks het advijs van de Rector en elk Praeceptor in sijn classis hooren, en daarna overleggen wie datter bequaam mochte sijn om ge- promoveert te werdenen wie met een praemiumen wat voor eenbegiftigt moet werden. Daar sal ook geen praemium in folio gegeven werden in Prima classe, als die publice gepro- moveert werdendoch niet meer dan tweeten ware de Heeren Curatores bij voorvallende gelegentheijten de saake sulks vereijschendedaaromtrent anders geliefden te disponeeren tot welken eijnde de Rector, in sulken geval, de Heeren Curatores tijdelijk sal moeten adverteren. 6. Na de groote vacantie sal de promotie uijt de eene classis na de andere geschieden in tegenwoordigheijt van de Heeren Curatoresen de praemia uijtgedeelt werden in de school doch indien "er een of meer Candidati na de Academie gepro- moveert mochten werdensal de distributio praemiorum alsdan 2 a 3 weken daarna in "t Auditorium van de Choore-Kerk gedaan werden. IV. Raaiende de Methodus van de Institutie. 1. De exercitia scholastica sullen gradatim afgedaan werden, door ses verscheidene classesen niemand uijt een laagerna een hooger classis opgaanten sij hij de vereijschtc bequaam heijt heeft. 2. Niemand van de Praeceptores sa.1 vermogen iets in de

Archief | 1893 | | pagina 542