5-31 geïntroduceerdeen tot noch toe alhier gebruijkelijke methodus veranderenof eenige andere boekjes gebruijkenals met consent en de approbatie van de Heeren Curatores. ■3. De Nomen clator sal dagelijks door alle de classes geleert en gerepeteert verden. 4. De Catechismus sal insgelijks in alle classes geleert verden. 5. Overal behalven in Quinta en Tyrociniosal ook onder scheid gemaakt verden tusschen de Veterani en Novitii, ofte Majores en Minores. 6. De themata sullen in alle de classes niet alleen gelesen en gecorrigeert werdenen de fauten secundum regulas Gram- maticae aangevesenmaar ook een thema correctum gedicteert verden om voor de discipels te dienen tot een exemplar, om diergelijke fauten in 't toekomende beter te mijden, en goede Latijnsche phraseologiën te leeren. 7. In Tyrocinio sullen de discipels dagelijks voor en na de middagde Rudimenta opseggen en in de Paradigmata decli- nationum et conjugationum geduurig geoeffent verdenen onderscheid leeren maken tusschen een adjectivum en substan- tivum, Nomen en YeTbum, en diergelijke eerste beginselen, en ook alle dagen, voor en na de middag, somtijds ook "t huijs, eenige paradigmata schrijven, ook adjectivum en substantivum Nomen en verbum leeren T samenvoegen. 8. In Quinta, behalven het neerstig repeteeren van de Paradigmata, sullen sij leeren de Korte Manuductio ad Gram matical! in 't Duitsch en de colloquia Schotani, en geduurig voor en na de middag een thema maken. 9. In Quarta sullen sij van buiten leeren het Compendium Gramat: Yossii, en de colloquia Erasmi faciliora expliceren, doch haar sal dags te vooren de constructio gedicteert verden en alle dagen sullen sij voor 't minste eens componeren een thema. 10. In Tertia sullen sij het compendium Gramat: Yossii repeterenen alle Woensdag en Saturdag ook de Prosodia daaruijt leeren. Daarna sal Terentius geexpliceert verdenalle dagenbehalven Y' oensdag en Zaterdagals vanneer sij col-

Archief | 1893 | | pagina 543