535 6. In alle Classen zal alle Woensdag en Saturday morgen een Van den lil Heidelb. Ca- gedeelte uit den Ileidelb. Catechismus opgezegd wordenals teddsmns. naar gewoonte. 7. De 1/ovicii zullen dagelijks uit de R-udimenta Ling. Lat. Pensa van in usum Schol. Mecliob. ecl. Mediób1757. de Latijnsclie De- de ^omcu- clinatien en Conjugatien opzeggenvolgens de Paradigmata andere nomina en verba schrijven en makenen daar over gedu rig geexamineerden in de eerste beginselen van de Grammatica onderwezen worden. Dezelve zullen ook aanstonds beginnen met enige woorden van buiten te leeren. 3. In quincia Classe zullenop de vier hoofddagendes voor- Pensa der .-ITT -i Classis middags worden opgezegd: voonnidd. 1. Uit Cellarius ene halve bladzijde, met de repetitie der vorige les. 2. 1 Voorste gedeelte uit de Grammatica Contractuzoo in 't Duitsch, als in 't Latijn. 3. 't Achterste gedeelte der zelve, behelzende de Praeterita en Supina. 1'. Zij zullen hierop de Conjugatien, uit die Praeter. en Supina ontleendte huis geschrevenbrengen en opzeggen. 5. Eindelijk een Thema componeeren. In quarla Classe zal men op denzélfden tijd opzeggen. Pensa der 1. Den Cellariusene geheele bladzijde. [lórmkld^ 2. "t Voorste gedeelte van de Elgmologia Yossiibeginnende van p. 20. af. 3. 't Later gedeelte van de Etymolog. Vossii van p. 200. be vattende de Praeter. en Supina. 4. Derzelver Conjugatien gedeeltelijk geschreven brengen, en opzeggen met de Quinctaook enkel reciterenindien 1 de vorderingen toelatenmaarbij enkele recitering dan in de plaatze der Latijnsclie Conjug. te huis geschrevene Grieksehe Decimal, of Conjugationes vertoonen.

Archief | 1893 | | pagina 547