536 5. Onder liet Thema maken der Quincta zal men ene Duitsch- Latijnsche Constructie uit Nepos of Erasmus reciteren, ene te liuis gemaakte Constructie nieu corrigeeren en de vroe gere in "t net vertoonen. 6. Het vorige Thema corrigeren en te huis inschrijven, en "t vroegere in 't net vertoonen. 9. V Class. Op dezelfde vier hoofddagen namiddag zal men in Quincta Classe 1. Syntaxis Contraeta reciteren. 2 Latijnsche Declinatien ComparatienPronomina reciteren en geschreven brengen. 3. De Duitscb-Latijnsche Constructie uit Corderius reciteeren een nieu gemaakte les corrigerenen de vroegere- in 't net vertoonen. De Analysis of Partes Orationum aller Constructien zal voor derzelver vertaling altijd eerst gecorrigeerd zijn 4'. liet vorig Thema corrigerente huis inschrijvenen 't vorige ingeschreven toonen. In Quart, a Classe zal men IF. Class. 1. De Syntaxis uit Voss. reciteren na 't doorloopen der Contraeta. vamidd. De DeclinatienComparatienPronominageschreven bren gen en reciterenook bij meerder vordering enkel reci teren doch als dandaarbij een kleen gedeelte uit de Grieksclie Declinatien of Conjugat. opzeggen. 3. Thema maken, of, bij verwisseling met de Quincta, de Constructie van Nepos J.n plaatze van Latijnsche Analysis brengen een Grieksch Alpliabeth of enig ander Voorschrift naar mate der vorderingen. 10. F. class. Des Woensdags en Saturdags morgens zal men in Quincta Woensd ™opZegge,i: 1. Den Nederd Catechismus. 2. De Colloquia Schotani, met de Partes Orationis, te voren op Woensd of Saturd. geschreven aangebracht en gecor rigeerd.

Archief | 1893 | | pagina 548