538 1. De Syntaxis Vossii. 2. De Prosodia Vossii. 3. Telken twee laatste maanden van 't half jaar zal men hier bij leeren de fflietorica Contr. Voss. voor zoo verre de Tropi betreft. 4«. Expliceren zoo in Tertia als Secunda een der vier Aucteuren JustinusVirgiliusTerentiusen Oviclii Metam. zoo dat zij* altijd in den kring van een Jaar voor gelijken tijd verhandeld worden: alles volgens 2. 5. Onder "t Thema maken der Secunda zal men het thema van 's morgens corrigeren en in dicteren. Voords een ge bracht pensum van Grielcsche Declination corrigerenopzeg gen, een nieu pensum te schrijven geven, en een les uit de Formaiiones Temporum opzeggen. In Secunda ten zelfden tijde II. Class. 1- Syntaxis Vossii. namidd. g Prosodia Vossii. 3. Rhetorica Vossii contracta, altijd, zoo Eigurae als Tropi, met toepassinge op de Schrijveren. 4. Expliceren als in Tertia. 5. Een Thema componeren. Van alle constructien uit Ovidius en Virgilius zal men de Verzen der vorige les bij de explicatie der volgende van buiten opzeggen. Van Terentius de Metradie voorkomen, Iran aan wijzen zoo wel als die der overige Dichters. 13. Ill Class Des Woensdags en Saturdags 's morgens zal men opzeggen Woensd. en Iu Tertia. Sttturd. 1. Den Latijnschen Catechismus. 2. 12 of 16 Woorden uit de Syllabus Pasorismet derzelver Accidentiazoo verre zij er bij uitgedrukt zijn. 3. Wélleri Anornala Verba met de explicatie der Regelmaat die daarin heersclit. 4. Een les uit de Posselii Syntaxis Graeca hun laten expli ceren en verstaan.

Archief | 1893 | | pagina 550