542 2. Even als in Minori Ordine. 3. De Elementa Rlietorica ampliora betreffende de Tropiftgurae, en 't Pars de Elocutione. 4s. Expliceren de Auctores als boven in Minori. 5. Versus et varia Carminum genera, Ovidiana et Horatiaua, zelfs leeren maken; zoo verre zulks de tijd toelaat. (y) In Candidatorun Ordine 1. Een les uit de Institutiones Oratoriae Vossii, betrekkelijk tot liet opstellen ener Oratie, des Maandags en Donder dags; maar de Aphthonii of Theonis Progymnasmatamet de breedere behandeling der Chriae componendae ratiodes Dingsdags en Vrijdags. 2. De Logices Elementavooral van buiten leerende"t geen tot meerder verstand van dagelijksch voorkomende denk beelden vereisclit wordt. 3. Dezelfde Explicatien als in Maiore en Minore, 4. Thema Graecumdes Maandags en Donderdags. Correctio Thematis Graeci, des Dingsdags en Vrijdags. Voords zal de jeugd oefeningshalve in alle de Orden dezer lste Classis ten minsten twee maal ter weke op de bestvoeg- lijkste tijden ene les reciteren uit de Brevis descriptio Antiq. Bom 19. gemeld. Doch hierin zal geen ignorantiaemaar enkel ene negligentiae nota plaatze hebben. 16. Op Woensdag en Saturdag 's morgens zal men opzeggen In Minori Ordine; 1. Den Latijnschen Catechismus. 2 Syllabus Pasoris. 3. Welleri Anomala, met alles wat de Eormationes temporum verder specteert; zelfs, zoo 1 noodig waar, uit Oudliof. 4«. Nader aantoonen de Analogia Ling. Graec. in verbis et Expliceren de Syntaxis van Posselius, en waar 1 noodig is leeren. De drie eerste maanden expliceren volgens gebrachte Ana-

Archief | 1893 | | pagina 554