53 Messagier. Zijne bus werd verguld1583. Nachtwakers. De stad bad drie nachtwakersdie ieder 3 gr. aer naclit kregen en bovendien nog twee op den stadhuistoren, van de een het heel- en de ander het halfuur blies. Eerst kreeg daarvoor 4 10 en laatsgemelde 6 13 4 in het jaar, 1574. Opzichter. Guillaume van de Kerkhove kreeg 72 jaar //over dat hij daegelijcx opsich neempt op de stadt als oijck in andere saeken," 1592. Palvenier'' was de officieele titel van den stadskarreman 1583. Postmeesters. Mr. Benedïctus Gillisz. van Borssele chi van de stad, kreeg //voor extraordinaris gaije ende wedden van dat hij als pestmeester dezer steede gedient heeft bit cureren vande peste ende dit over drije maendëte weete Augustus ende September 15° zessenvijftichvoor twee eerste maanden voor zich en zijn adjunct £3:10 en derde maand voor zich alleen 2. Ten behoeve van de pestmeesters werd eene earner ende huijsinge" gehuurd achter Augustijnen. Willem de borduurwerker maakte twee ge- scilden met den burch vander stat" te hunnen om die op hoirl mouwe te dragen." De cellebroers kregen 17 weken extraordinaire gage tegen 3 6 4 gr. in de week om dat zijluijden abstineeren souden van ter wc.ecke om gaene om lioiiï broot geduerende de voors peste ende dit vand eersten Augusty zessen vijftich tot den 28e jNTovëber daer naer volgende." Mr. Braxcois Snijders van Brussel werd 29 Eebruari 1557 voor drie jaren aangenomen //om de gemeente te cureeren vande peste ende andere contaguese siecte, daer ons God voer behuede." Hij kreeg 25 gulden voor verhuizing. De watergangen om de stad werden gedolven en op ver schillende plaatsen binnen de stad //blycken" (blikken) aange slagen, waarop geschilderd was //van geen mis daer te werpen." Aan den stadsmetselaar werd 18 fi betaald die hem bij ördonnan van Brs ende scepenen toegeleijt zijn ende dat voer

Archief | 1893 | | pagina 57