596 lindenboomende laatste zijn er gebleven om den //Pranschen" bakker Bouhdiiez tot beschutting te dienen voor zijne punt- koeken schrabollen hartjes en timpjes van de laatste bakte menvoordat de vaccinatie was ingevoerd een afzonderlijke soort voor hen die met natuurlijke stof waren geinoenleerd. Zijn huis heette in 1596 de //Groene Beurse," terwijl de Witte Eoose" en het Witte Hertthans het in plaats van door lindeboomen door een balkon beschutte magazijn Bo- asson nog die namen draagt. Het huis daarnaastmij het langst bekend, C 8, herinnert door zijn naam //het Wapen van Oudenaerde" aan den tijd toen er nog ruimschoots be trekkingen bestonden tusschen Vlaanderen en Middelburgter wijl daarentegen //de Salamander" G wellicht te kennen geeftdat hijdie het huis bewoonde een apotheker of een vuurwerkmaker was. Bij de Noordstraat heb ik het poortje nog gekenddat in vroegere jaren voordat de Hervorming hier aan de levenswijze een anderen stempel indrukte geleidde naar de levenslustige kamer van Bhetoricamet de zinspreuk het Bloemken Jesse." Volgens de Zelandia ittustrata werd het in 1681 verkocht en later in herberg veranderd. In 1816 is liet geheel afgebroken en maakt nu een deel uit van den tuin van den heer dr. Sibmacheh Zijnen. He gang zelve bestaat nog naast het huis van den heer Oostmeijeii doch uitwendig is hij ouziclit- baar. Daar eindigt de markttwee arduinsteenen pilaren toonen u het begin der Noordstraatmen sluit de straat af door een houten sluitboom, wanneer de raad der gemeente verga derd is. Midden op het plein staat nu de fraaie metalen pomp die de oostelijke vervangen heeft. Vroeger stond er een lantaren paaldie volgens den Tegeimoordigeu staatbladz. 189 in den zomer den burcht droeg en in den winter een licht.

Archief | 1893 | | pagina 608