57 ende nn bij de stadt naar voorgaende prisie aenvaert.'1 Hij kreeg nog 16 13 4 //voor alle sijne pretensien van liuijs- liuere sonder dat hij voortaeii ij et sal vermogen te heijsclien 1599Zie NavorscherXIII: 329. Scherprechter. He stad had twee scherprechters, die te samen 8 13 4 jaarwedde hadden, 1551. He scherprechter Pieteu Lamy had een gulden in de week jbelooning blijkens de rekening van 1555waarin men te zijnen aanzien den navolgenden post vindt. Als noch over de con tinuatie vanden selven zijnen dienst alzoe die van Gent hem begeert hadde aen te nemen ende. dat die van deser stadt den 'voirn mr. Pieteu niet gaerne verlaete en wilde als met hem [wel getroest zijnde tfait ende dexbloicten van justitie mitsga ders oick over een afcoop en redemtie vande eijerendie de scerprechter ordinairlicke competeert te weten op elcke vander twee marckdaegen ter weecke nemende vuyt elcke corf ^wee eijeren ende zoe wanneer op zulcke merckdaegen justitie papitale doende is dobbel.11 Voor dezen afkoop kreeg hij ook twee en vijftig gulden per jaar. Heze post is ook bekend gemaakt. VIII, 167. He scherprechter en de dienaars van den baljuw kregen samen 4, omdat zij geen dobbeltafel" meer houden zouden binnen ie stad of de jurisdictie, 1564. Volgens de rekening van 1566 waren er weder twee scherp In die van 1570 vindt men dezen doch doorgehaalden post: Mr. Piiansschois Pose scerprechter des stadt tot lossen zijn stootdeegè die hij inde lombaert te pande gelecht ïadde voor een zekë soë waer hè bij B1' en scepë gejont es rolgen dapostille zijnd requeste.11 Eene som is niet ingevuld. Timmerman. Pieteu Jacobsz. Scheupenisse komt in He- ©mber 1563 voor, ter vervanging van Jan Jacobsz. van deu die overleden was. Aduiaan de Meuu kreeg 16 13 4 als //vereeringe tot bruiloft,11 1594.

Archief | 1893 | | pagina 61