67 va nel cleene orgele," 1571. "Tot onderhoud en vermaecken vanden grooten orgele binnë Westmonkercke" werd 29:13:1 betaald, 1571. Van den baljuw werd 73 ontvangen voor [koop van het groote orgel, en van Francois Valerius 24 I voor koop van liet kleine, 1575. Heilige kruis, Aan de kruismeesters werd 16 13 4 be- taald '/ende alsoe tgeschot dat over de officieren vand stadt tot 4 fi 6 gr. elcken officier niet meer bedraegken enmoechte dan 15 14," werd de rest uit stadskas voldaan. Om dat geld in te doen, werd een //zijden buerskin" gekocht, voor 3 fi 4 gr., 1550. Altaren. De kameraar kreeg 4 voor een jaar de mis te doen op Sint Barbera-altaar //dwelck zijluijden jaerlicx plegen te ontfangen vuijt boomgeit dwelck de stadt an haer ghehouden heeft." Hieromtrent leest mendat van deken en beleders van de wijntappers ontvangen werd 4 //over dat de quartmrs lieer Woleaert als cameraere van Westmonsters kereke betaelt hadden over den dienst van een misse gkedaen op Sfc. Barbara outaer binnen der voorin kereke alsoo de voorn stadt het geheel boomgeit an haer ghehouden en verpacht heeft ende alzoo tzedert de voorn verpachtijnghe de voorn stadt het halve j boomgeit wederome den voorn wijntappers heeft laeten volgen met allen de lasten daerop staende," 1564. De kameraar kreeg voor j aarlijkschen dienst op Sint Pieters- altaar //van de vischkoopers 12 fi 2 gr. //vande ornamëte en lijwaet te wasschen" 3 fi 6 gr. //alsnoch in wasse totte voirs diëst upde outaer," 9 fi 4 gr. up tsinte Pietersdach, noch voir was upden zeiven oultaer op tsacramëts dach" 10 fi 8 gr. De kapellaan kreeg voor een jaar dienst van eene mis per weck 16 fi. Yoor den jaarlij kschen maaltijd van den kapellaan, deken en beleders //inden eeckel schuijre" 34 fi 6 gr. Mr. Gillis de organist kreeg 4 //over zijn dijenst vuijten incompste vander vischmerclct1565. De kerkmeesters kregen 2 voor een half jaar //pensioen de voors kereke gegonnë vuijte imposte vand vischmarckt deser stadt." Er werd 2

Archief | 1893 | | pagina 71