76 De stads-horlogemaker Pieter Lubbers lcreeg 16 18 4 als gratuiteit voor liet maken van 'het horloge opden Abdij- toren, 1598. Een metselaar kreeg 10 fi gratuiteit //voor het opdelven inder Abdieplaetse eenen grooten blauwen serckwaeronder be graven was de ïïeere van Arden11 (Arnemuiden) 1590. De stad huurde van Hans Stichelbout, voor 12, do brouwerij bij de Abdij, blijkens de rekening van 1592, waarin ook nog gesproken wordt van zeker appointementbij de tre- soriers met hem gemaaktnopens de huur van de brouwerij, De bedoeling van het huren blijkt niet. Van stadswege ging de secretaris Zagarüs met commissarissen uit de Abdij naar Brussel, wegens het overlijden van den pre laat Matthus van Heeswijck1559. Er gingen er van stadswege naar Utrecht //om te congratu- leeren den E. Heere Nicolaüs de Castro ghecoren biscop van Middelburch'1 en naar Mechelen //tot die consecratie.11 Men reisde met den bisschop over het Sas herwaarts. De bisschop kreeg wijn van de stad //voir zijne blijde incomste." Er werd eene heude uitgerust, om hem op het Sas (van Gent) af te halen. Hij logeerde, bij aankomst, met zijne familie, een nacht bij, den burgemeester Ni.joï. De dienaars van den Bal juw assisteerden hem zes dagen in de Abdijals hij de kin deren gevormt heeft,11 1561. Gillis Bruggeman was secretaris van den prelaat, 1556. Cornelis van Rosendale was keRewaMer" en Cornelis van Schoonhoven //backmeester11 van de Abdij1558. Adriaan Cornsz. van Campen was boekhouder en kerk meester van de Abdijkerk, 1561. Jan Willemsz. Schooneboom was kapelaan van de Abdij. 1568. Augustijnen. Aan den stads-secretaris werd 16 1-3 4

Archief | 1893 | | pagina 80