78 Minderbroeders. De gardiaan kreeg 8 //over een gracie ende dat tot onderliondenisse ende reparatie van liuerl convent alzoe zeer ongerepareert es," 1560. Blijkens de volgende rekening kregen zij 4 13 4 //voir een gratuiteijt tot repa ratie van lienluijden convent en glasen alsoe liet deur grootë tempeest en onweder ongerepareert is geweest," 1561. Het schaliedak van de kerk en het klooster werd ten koste der stad gerepareerd, 1567. Een schaliedekker kreeg £-3:6. 8 voor het witten van het koor en de kerk, 1567. Ten aanzien van de herstelling der aangerichte schade tijdens de beeldstormerijvindt men het volgende. Gillis Hendhiksz. de timmerman, ontving 25 i3 //over dat hij de hooge oultair int choir gehoicht heeft," 1567. Jak vak DeunNEbeeldensnijder en stoffeerder kreeg 6 //voor het vermaken van het gebroken hoogaltaar," 1568. De Minderbroeders kregen 4 //over 't vmaken va haire gebroke beelden," 1567. Aan een schrijnwerker werd 2 3 4 betaald ov tmaecken van zeké lijsten met twee dueren aen Sfc. Eranciscns onltaer." Hubeecht Bueckelaer kreeg £8:7 voor het schilderen van vier altaardeuren en nog 23 fi 4 gr. voor het verschilderen van //Stc Eranciscustafel." Hans vak ÏÏaelen kreeg 7 10 voor //zekë quantiteyt va beelden te maëckë en tè vermaken inde voorkëke en and." De pater kreeg 6 tot oprichting van een nieuw sacramentshuis. Voor liet repareeren van de //chiborie" werd 6 n betaald. Van Jak Tüiick werd voor 2:2:6 een altaar gekocht. Aan een schrijnwerker werd 2:11:8 betaald //over zeker werck als de lijsten int choir en andê reparaë met thoudt daertoe gelevt.*-' Aan den schilder Aarkout Jaksz. werd 2 betaald //over dat hij aen hoogen oultair en aen het oude gestoelte binnë de choir staen met zekë ingelë" (wat hij er aan deed wordt niet vermeld). Deze schilder kreeg nog 2 16 8 voor het schil deren van //de geheele oxsael bovë en ondë metter 12 apostelë." Er werd aan de Minderbroeders wijn geschonken //int visiteerë de gemeneerde kercke en oultaerë." Voor eene //lampe en

Archief | 1893 | | pagina 82