80 liet maken van drie beelden //tot verchyryge van baerl godts- Htiijs." Broeder Jan van Lueven kreeg 2 //over tstoffeerë van drie beelde npde lioogë oultaer" als //onsse lyeve vrouwe inde sonne, Sinte Jehan en Sinte Cathamaen 3 //over zijn aerbeijt en stoffe gelevert int vernissen van Ste Barbel oultaer, mitsgaders de boorden van zelve te verzyen en tkooft van St. Sebastiaens te vseliilderê1571. Het gruisliggende op liet Minderbroeders-kerkhofwerd weggevoerd door de wagenaarswonende op stadsambachten 1582. De stad kocht een huisje op dat kerkhof, 1576. De stad verkocht aan Samuel Vekbeke voor 652 een huis en hofstede staen opde minnebroerseertijds toebehoord heb bende //Jan van Peeiie 1592. Gillis Pieteusz. Chijs was vader en voogd van de Minder broeders, 1549. Broeder Jan Knijfminister, kreeg 5 //over een gratuij- teijt ende recompense van zijnen arbeijt bij hem gliedaen dese voirgaende. vastene int prediken vanden woorden Godts 1556. Zij kregen 4 //ome te hebben eenen goeden predicant om inde vasten te prediken en om andere zaeekë hëluijdë daerthoe porrende1563. Jan de kamerbode kreeg 11 .6 21/3 gr. voor een maaltijd //alsde mirebröeders onïe gegaen zijn om vleijsck,,, 1567. Paulus van Leuven was gardiaan en kreeg 5 voor een jaar de mis te doen op het stadhuis, 1568. BacMensieene. Aan het kapittel van Sint Pieter werd 5 .6 6 gr. betaald voor een jaar cijns //opt susterhuijs bachten steene, daer hier voertijts de aermen scole ghehouden is eh nu de stadt aenveert heeft gedeurende den tijt dat de stadt het voirs cloos- ter sal mogen behoude,,, 1561. Coenelis Cfoock als gildemeester van Sint Annagilde van Zoutelande, ontving 6 Q voor 3 jaren cijns op liet klooster

Archief | 1893 | | pagina 84