90 Mr. Michiel Sick, schoolmeesterkreeg rijnwijn toen zijne kinderen voor het stadhuis op de Markt speelden, 1588. X. HANDEL. NIJVERHEID. Spanje. Van stadswege reisden er naar Antwerpen om Anthonis Robbys, koopman van de Spaansche natie, //met den alderhequamste middel te inducerendat hij zijn fruit jaerlicx zoude willen tot Middelburg ontlaeijden ende doen vercoopen," 1549. Aan Jak de Hiniosa//als consul vande Spaensche natie van Andolozien die welcke hier voortijts lieur residentie natie, ghewijs binnen deser stadt plegen te houden werd nog 16 13 4 betaald voor een half jaar toelage voor een afscheid alzoo nu jegenwoordel nyemandt vande voors natie hier niet meer en resydeert." De predikant van de Spaansche natie kreeg 4 voor eene gratuiteit, 1564. Engeland. //Rytsaeut Peyn, Ingelsman en ingeseten deser stadt," kreeg 12 //over dat hij bij ordonn vander wedt gereijst es geweist te Londen in Ingelandt om aldair van wegen deser stadt te solliciteren rnit eenige van zijne vrienden anden stapelmrs aldaer om te vercrijgen alhier binnen deser stadt van Middelb. den stapel vander Ingelsche vellë en volle." Uit een anderen post blijkt, dat //de commissaï vand nacie vand stapel vander veelen en volle (wol) resyderende in Ingelandt" alhier waren. B. B. S. recommandeerden hun de stadvertoonden hun hare gelegenheid met al de pakhuizen en reden ook naar Westhove //om aldair mit hem te recryeren," 1557. Aan Anthony Heck te Londen werd //tot dancbaerheijt en zeker diensten deser stadt gedaen int solliciteren van dat den Ingelschen heurlied stapel vand wolle houden souden binnen deser stadt," gegeven //een schoon selver beek en," wegende 6 mark 3 ons 16 engelstegen 6 gr. de ons //mit fatsoen adc. voir stecken vand stad wapen, 13 fi 4 gr. en voir de custodie 4 2 gr." samen 16 16 8rekening 1558. Gauge. Er werd 801 5 8 betaald voor kosten //op de

Archief | 1893 | | pagina 94