93 XL GILDEN, AMBACHTEN. Grepels. Clais de stroodeckers zone den crepelwonen tot Brouwershavenhad lijfrenten ten laste der stad, 1557. Zie vorige verzameling bladz. 320. PanneUeden. In de rekening van '1558 is sprake van deken en beleders van de pannelieden te Middelburg en te Arnemni- den. B. B. S. B-. van Middelburg stelden 3 September 1517 eene ordonnantie voor dit gilde vast. Zie mijne Beschrijving van Arnemuiden a. w., bladz. 201. Kor dew agenlcr uiers. Op Sint Jansdam werd een huisje ge maaktdaar zij in zitten, 1559. Wijnheer en. Er werd 12 van hen ontvangen //over twee jaeren incompste van dat zijl gliepfijteert hebben vander stadt voors in de helft van tboomgeltDit werd aan de stad be taald //tot onderhoudenisse van der stadt spelluijden in redemptie van andë extraordinaris oncostë bij hen! te supporterë in banc- kettë en anders de heeren vander stadt te doen," 1562. Zie hoofdstuk IX kiervorenop heilige hrvAs. "Plume." De //prince vande plume" kreeg wijn van de stad 1562. Zie vorige verzameling. Kraan. De kraanmeesters met al de kraankinders kregen een maaltijd, die 8 10 kostte, in de groene poorttoen de kraan verpacht werd 1565. Schamele gilden. Er werd 30 fi betaald /'tot solagemente vande drie sckaemele gildë dess stede.als schilderstenegieters en gouydtsmedë totter coste van teruyce ornme te doë draegen 1573. De schamelheid dezer gilden zal waarschijnlijk een ge volg geweest zijn van de benarde omstandighedenwaarin de stad tijdens het beleg verkeerde. ServetweverEr werd een //servettewevervan Kortrijk herkomstig, poorter, 1566 en 29 Juni 1588. Daniël Keste- loot, mede van Kortrijk, die ook dit beroep uitoefende. Glasblazer. //Govekt vandei?, IIaegen meester van cristalijne

Archief | 1893 | | pagina 97