6 zijne kosten en moeitedie hij daarvoor gedaan hadde som van honderd rijnguldens." Blijkens de rekening van 15 leverde Joris Wage vei jns van Mechelen een klok, //dienende op het stadhuis,1' wegende 1530 ffitegen 2 de honderd, en volgens de rekening van 15had Medardus Wageveijns aangenomen /'der stede uur werkklok" te leveren. Deze klok heette Karoluswoog 8263 en kostte 2 de honderd ponden, dus 165 3 2. Een ijzeren klepel van 175 kostte, volgens de rekening van 15 £2:3:9. Voor het leveren van deze klok was onder staande overeenkomst met Medardus Wageveijns aangegaan: //Voorwairde bedreven tusschen den tresoriers deser steede van Middelburch ende Medardus Wageveynsangaende tleveren van de huyrclocke. Op den tweeden dach in Meye 15° ende 26heeft Medardus Wageveyns wonachtich tot Mechelen by conventie ende voir- wairde gemaect tgens den tresoriers der steede van Middelburch in Zeellantende by accoorde van de burchmeestersscepenen ende raiden derselver steede angenomen te ghyeten een vuyrclocke mit 9 cleen clockendienende ten voirslage van de geheele ende halfve uuyrem, alle tesamen goet van thoone ende van gelycke stofteof beter als de clocke esdie liy laetst gegoten heeft voir de voirschr. stadt van Mechelenwelcke voirscreven uuyr- clocke wegen sal tusschen de acht ende 9 duysent ponden Antwerps gewichte. Ende is bevoirwairdt indien deselve uuyr- clocke bevonden wordt meer wegende dan de 9 m dat men voir tovergewichte van dier nyet meer betalen en saldan half zoo veeleals de voirn. Medardus van den lionderdc bedinget heeft. Voorts is ondersproken indien de voirschr. tresoriers eennige oude clocken leveren wilde in mindernisse van de gewichtedat de voirn. Medardus die gehouden wordt te anwairdemits al- leenlyc profiterende 6 scell. grooten vims, van elcke honderde van vergieten. Ende heeft de voirn. Medardus bedinget van den honderdesoewel van de voirschr. groote clocke als van de negen cleyne12 gulden tot 3 scell. 4 gr. tstuck; te betalen

Archief | 1902 | | pagina 10