8 brecht den klokspeler werd de volgende overeenkomst aan gegaan //Op den dacli van huydent es tnssclien den tresoriers der stede- van Middelburch in Zeellant ter eendre ende meester Ghys- breclit Stalpaertwoonende tot Bergen in Henegouwen ter ander zyden geschiet de nairvolgende conventie ende voor- wairdete wetendat de voorn, mr, Ghysbrechtbinnen thien ofte twalef dagen nair datum van desenhem vinden zal binnen de voorseyde stede van Middelburch ende aldair pertinentelick alst behoirt accorderen de clocken van den voir- slachhangende in den thoorn op der stathuysin sorte dat dair- an geen gebrecken zij. Onder condicie nochtans by den voir- noemden meester Ghysbrecht ondersproken te verstane, dat de voorsclir. tresorierstot de voorschreven clockengehouden zullen wesen te bezorgene noch een ander clockewegende anderhalf hondert ofte twee hondert pondenal zonder den cost van den voornomden meester Ghysbrecht. Ende also de zelve meester Ghysbrecht voir der aerbeyt ende sallaris van desen geheyscht heeft de somme van vier ponden grooten vlaemshebben hem de voornomde tresoriers belooft ende be loven mits desen tvoorseyde werck gedaen ende al volbracht wesendete betalen in gereeden penningen al zulcken vier ponden grooten. Dairmede hij reden hebben zal hem te con- tenteren. In welcke voorscreven condic.ien ende voirwairden de voirschr. tresoriers ter eendre ende de voornomde mr. Ghys brecht ter ander zyden geconsenteert hebben op den zesten July 15c ende 29" 1). Behalve de penningendie Gijsbrecht Stalpaert kreeg 4 voor de groote klok en 4 voor liet voorslag ver meldt de rekening 15nog, dat zijne dienaars ontvingen 21 B 4 gr. voor een duere gehoude boven inde stadthuys." Register: Bijzonderheden meest de stad concernerende, n°. 24c. In- vent ar is de stoppelaar n°. 1414.

Archief | 1902 | | pagina 12